Атаки Росії на Україну
8 лютого Росія здійснила масовану атаку на Україну, використавши сотні безпілотників та ракет. Внаслідок обстрілів постраждали кілька регіонів, зокрема Одеса, Київ, Вінниччина та Сумщина. У Одесі в результаті атаки безпілотниками пролунали вибухи, виникла пожежа. Сергій Лисак, голова Одеської міської військової адміністрації, закликав мешканців перебувати у безпечних місцях, зазначивши, що в місті гучно.
Вплив атак на інфраструктуру
Атака на Одесу 4 лютого призвела до руйнувань цивільної та промислової інфраструктури в двох районах. Двоповерховий житловий будинок зазнав серйозних пошкоджень: зруйнована покрівля, пошкоджено перекриття в квартирах, вибиті шибки в сусідніх будівлях та посічені автівки. Також постраждали школа і дитячий садок. Уточнюється, що влучання сталося в адміністративну будівлю промислового об'єкта, де також виникла пожежа.
У ніч проти 3 лютого окупанти атакували Україну, використавши орієнтовно 350-500 БпЛА та до 65 ракет різних типів. Вінниччина зазнала масованого обстрілу, внаслідок якого були зафіксовані влучання в об'єкти критичної інфраструктури. Це призвело до знеструмлення 50 населених пунктів. У Києві троє людей отримали поранення через нічну атаку, під прицілом виявилися кілька районів. На Сумщині четверо людей також зазнали поранень внаслідок російського обстрілу. Російська армія завдала удару по теплоелектростанціях ДТЕК, що призвело до суттєвих пошкоджень обладнання.
Ці атаки є частиною тривалої агресії Росії проти України, що призводить до значних руйнувань інфраструктури та людських жертв.
Масовані обстріли ставлять під загрозу не лише військові об'єкти, а й цивільних мешканців, викликаючи паніку та невпевненість серед населення. З огляду на зростаючу інтенсивність атак, українська влада закликає до посилення оборонних заходів та готовності до можливих нових загроз.