UA RU EN

Російський удар зруйнував історичний будинок Одеського юридичного коледжу (фото)

Одеський юридичний ліцей. Фото: Телеграф

У ніч на 21 лютого під час атаки на Одесу російські війська зруйнували будівлю Одеського юридичного ліцею. Історичний заклад, що пережив дві світові війни, зазнав масштабних руйнувань. Про це пише «Телеграф».

За інформацією голови Одеської обласної військової адміністрації Олега Кіпера, внаслідок удару частково зруйновано ліцей, також пошкоджено склади енергетичної компанії. Відомо про двох поранених у місті, однак у самому навчальному закладі постраждалих немає.

Російський удар по Одесі: що відомо про руйнування ліцею

Будівля зазнала прямого влучання майже в центрі. Зруйновано перший і другий поверхи, частина конструкцій обвалилася. Вибуховою хвилею вибито вікна, пошкоджено фасад.

Директор закладу Олександр Герега повідомив, що найбільше постраждали кабінети з боку вулиці Європейської.

  • три навчальні кабінети повністю знищені

  • в інших приміщеннях зруйновано стелі

  • вибито вікна та пошкоджено перекриття.

«Головне, що ніхто не постраждав», – зазначив він.

За його словами, питання відновлення будівлі поки залишається відкритим.

Одеський юридичний ліцей: навчання переведуть онлайн

У ліцеї навчаються 199 учнів у дев’яти класах. Під час атаки охоронець перебував в укритті, серед працівників поранених немає. З 23 лютого освітній процес переведуть у дистанційний формат.

Будівлю ліцею в Одесі звели у період між 1875 та 1884 роками в історичному центрі Одеси — на перетині вулиць Катерининської та Базарної. Вона вистояла під час Першої та Другої світових воєн, однак зазнала руйнувань унаслідок сучасної російської атаки.

Нагадаємо, було введено тимчасове обмеження руху на автодорозі М-15 Одеса-Рені, яка веде до міста Бухарест, з 18 лютого через погіршення погодних умов.