UA RU EN

Сили оборони уразили бурову "Сиваш", з якої росіяни керували дронами

Захисники вітчизни успішно атакували бурову установку, що використовувалася окупантами для управління безпілотниками.

Операція Сил оборони України

Сили оборони України спільно уразили об'єкти на самопідіймальній буровій установці "Сиваш", розташованій на Голіцинському газоконденсатному родовищі в акваторії Чорного моря. Операцію провели підрозділи Військово-Морських Сил, Служби безпеки України та інші складові Сил оборони. Про це повідомили у Військово-Морських Силах Збройних Сил України через видання "Хвиля".

Спостереження та протидія

Росіяни використовували обладнання на буровій установці для управління ударними безпілотниками, а також для наведення і коригування ударів по південних містах України. Засоби розвідки, що були на установці, дозволяли окупантам спостерігати за рухом українських БпЛА та безекіпажних катерів. На "Сиваші" базувалися елітні підрозділи спецпризначення РФ, які мали озброєння для протидії українським дронам і безекіпажним катерам, зокрема переносні ракетні комплекси та іншу техніку.

У ВМС України заявили, що робота з витіснення російського флоту з акваторії Чорного моря триває. Раніше Служба безпеки України атакувала дронами базу Чорноморського флоту в Севастополі, де дрони СБС за ніч уразили сім суден тіньового флоту РФ.

Ця операція підкреслює триваючі зусилля України щодо зменшення військової активності Росії в Чорному морі, що є стратегічно важливим регіоном для обох країн.

Успішне знищення об'єктів, які використовуються для ведення розвідки та управління військовими операціями, може суттєво вплинути на здатність Росії здійснювати атаки на українську територію. Подібні дії свідчать про нарощування військової спроможності України у відповідь на агресію та підкреслюють важливість контролю над акваторією Чорного моря.

Ця операція є частиною більш широких зусиль України щодо протидії російським військовим активностям у регіоні. Зокрема, дрони Служби безпеки України за короткий час вразили значну кількість суден, що належать тіньовому флоту Росії, що свідчить про ефективність нових стратегій у боротьбі з агресором. Важливість контролю над водами Чорного моря стає ще більш очевидною в умовах загострення конфлікту.