Продаж зенітно-ракетних комплексів Hawk Україні
Сполучені Штати готові продати Україні обладнання для зенітно-ракетних комплексів Hawk. Держдепартамент США надав дозвіл на угоду, вартість якої становить понад 108 мільйонів доларів. Українська сторона зверталася з проханням до Вашингтона щодо цього продажу, що свідчить про продовження військової співпраці між Києвом і Вашингтоном.
Деталі угоди
Згідно з інформацією, пакет угоди включає:
- монтажні щоглові причепи;
- запасні частини;
- витратні матеріали;
- аксесуари;
- ремонт та програмну підтримку.
Загальна орієнтовна вартість пакета становить 108,1 мільйона доларів. MIM-23 Hawk – це американський зенітний комплекс середнього радіуса дії, який армія США прийняла на озброєння у 1959 році. Перші системи Hawk Україна отримала наприкінці 2022 року, причому першу партію передала Іспанія. Комплекс здатний збивати цілі на відстані до 40 км.
Головним підрядником проєкту визначено корпорацію Sierra Nevada Corporation, розташовану в Енглвуді, штат Колорадо. Держдепартамент США підкреслив, що цей запропонований продаж підтримає зовнішньополітичні та національні безпекові цілі Сполучених Штатів, підвищуючи безпеку країни-партнера, яка є силою політичної та економічної стабільності в Європі. Також зазначено, що угода покращить здатність України протистояти поточним і майбутнім загрозам, при цьому продаж не змінить базового військового балансу в регіоні.
Ця угода є важливим етапом у військовій допомозі США Україні, що підкреслює постійну підтримку Вашингтона в контексті безпекових викликів, з якими стикається Київ.
Зенітно-ракетні комплекси Hawk дозволять Україні зміцнити свої можливості в повітряній обороні, що є критично важливим в умовах зростаючих загроз. Продовження військової співпраці між двома країнами також свідчить про стратегічні інтереси США в регіоні та їх прагнення зміцнити стабільність в Європі.
Крім того, нещодавно Сполучені Штати також ухвалили рішення про постачання Україні бомб JDAM-ER на суму 373,6 мільйона доларів, що додатково підкреслює активізацію військової допомоги з боку Вашингтона. Цей крок ще більше зміцнює обороноздатність України у контексті сучасних загроз. Дізнайтеся більше про цю угоду тут.