Колишній керівник фракції забороненої Партії регіонів у Верховній Раді Олександр Єфремов, якого в Україні обвинувачують у державній зраді, після втечі з країни отримав громадянство Росії. Про це 9 лютого повідомив журналістський проєкт «Схеми».
За даними журналістів, які посилаються на витоки з російських баз даних, перевірені через офіційні реєстри РФ, російський паспорт Єфремову видали 22 грудня 2022 року. Документ він використовував для обслуговування рахунків у російському «Сбербанку», отримання податкового номера та користування послугами фітнес-мереж у РФ. Також він перебуває на обліку у Федеральній податковій службі Росії та Пенсійному фонді як особа зі страховим номером, що дає право на пенсійні виплати.
Паспорт РФ Олександра Єфремова
Журналісти нагадують, що Єфремов залишив Україну 18 березня 2022 року, виїхавши залізницею через пункт пропуску на кордоні зі Словаччиною, і відтоді не повертався. Нині, за даними розслідування, він проживає в Москві.
Основні встановлені факти:
-
дата отримання паспорта РФ — 22 грудня 2022 року;
-
користування банківськими та податковими сервісами Росії;
-
реєстрація як платника податків і пенсіонера в РФ.
Апартаменти Єфремова у Москві
За інформацією «Схем», Єфремов зареєстрований у двоповерхових апартаментах в елітному житловому комплексі «Тріумф-Палас» у Москві. Помешкання площею 466,5 кв. м розташоване на 26–27 поверхах і з 2016 року оформлене на його сина Ігоря Єфремова. Загальна вартість цієї нерухомості перевищує 4 млн доларів.
У минулому Єфремов очолював Луганську обласну державну адміністрацію у 1998–2005 роках, був народним депутатом кількох скликань та фігурантом низки кримінальних проваджень, зокрема щодо голосування за «диктаторські закони» 16 січня 2014 року.
Нагадаємо, минулоріч помер екснардеп від «Партії регіонів» Микола Жук.