Президент США Дональд Трамп рішуче виступив перед Генеральною Асамблеєю ООН 23 вересня, висловивши своє розчарування у відносинах з Росією та Україною. Він заявив про намір ужити серйозних заходів, якщо конфлікт не припиниться. Також Трамп підкреслив важливість спільних дій з європейськими країнами у цьому питанні.
"Я думав, що буде найпростіше закінчити війну в Україні, оскільки мої стосунки з президентом Путіним завжди були хорошими. На війні ніколи не знаєш, що може статися. Це не додає Росії престижу. Це робить її поганою. Незалежно від того, що буде далі, це мало бути справою кількох днів, точно менше ніж тижня. А вони воюють вже три з половиною роки і вбивають від 5000 до 7000 молодих солдатів з обох сторін щотижня."
Також американський лідер зазначив, що введення нових мит на російські ресурси може допомогти у врегулюванні конфлікту в Україні. Він закликав до об'єднання у зусиллях проти РФ та висловив незадоволення щодо країн, що продовжують торгувати з Росією, включаючи Європейський союз.
У своєму виступі Трамп висловив серйозну турботу щодо тривалості конфлікту в Україні та підкреслив необхідність активних дій для його врегулювання, закликав до спільних зусиль у цьому напрямку як зі сторони США, так і з боку європейських країн.