Жеребкування фінальної частини Кубка Біллі Джин Кінг
11 червня 2026 року у Шеньчжені (Китай) відбудеться жеребкування фінальної частини Кубка Біллі Джин Кінг, де збірна України має статус сіяної команди. Українська збірна, яка вдруге в історії вийшла на фінальний турнір, зіграє у 1/4 фіналу з однією з чотирьох команд: Бельгією, Казахстаном, Чехією чи Китаєм.
Фінальний етап Кубка Біллі Джин Кінг
Фінальний етап Кубка Біллі Джин Кінг пройде з 22 по 27 вересня 2026 року. Оновлений рейтинг турніру показує, що Україна піднялась на п’ять позицій і займає третє місце, що є рекордним показником для збірної. Наразі Україну випереджають Італія, яка займає перше місце, та Велика Британія, що розташувалася на другій позиції.
У кваліфікації українська команда продемонструвала відмінний результат, обігравши Польщу та вигравши всі чотири матчі. В одиночному розряді успішно виступили Еліна Світоліна, Марта Костюк та Олександра Олійникова, а у парному розряді перемоги здобули Надія та Людмила Кіченок.
Топ-10 рейтингу Кубка Біллі Джин Кінг виглядає наступним чином:
- 1. Італія - 1252.5 очка
- 2. Велика Британія - 1178.75 (+1 позиція)
- 3. Україна - 1066.25 (+5)
- 4. Іспанія - 1061.25 (+1)
- 5. Чехія - 1037.5 (+1)
- 6. США - 1021.25 (-4)
- 7. Казахстан - 988.75 (+2)
- 8. Канада - 921.25 (-4)
- 9. Польща - 887.5 (-2)
- 10. Японія - 868.75
Варто зазначити, що у першій десятці залишилися суперниці України з Польщі, які втратили дві позиції та наразі посідають дев’яту сходинку. Найбільшого падіння у топ-10 зазнали США та Канада, обидві команди не подолали кваліфікацію та втратили по чотири позиції.
Цей успіх української команди свідчить про значний прогрес у розвитку жіночого тенісу в Україні.
Підвищення в рейтингу та статус сіяної команди на фінальному етапі Кубка Біллі Джин Кінг підкреслює зростання конкуренції на міжнародній арені. Вихід до 1/4 фіналу відкриває нові можливості для збірної, а також стимулює молодих спортсменок до досягнення нових висот у спорті.