В Україні стартує тестування системи е-Нотаріат, що стане новим кроком у цифровій трансформації країни. Перший віцепрем'єр-міністр - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив про це.
Згідно з його заявою, усі нотаріуси мають можливість долучитися до роботи з новою електронною платформою. Перші електронні послуги для громадян планується запровадити вже у 2026 році.
"Електронний нотаріат – це сучасна цифрова платформа, яка перетворює традиційний нотаріат в ефективний сервіс. Це важливий крок для України у розвитку державних цифрових послуг. Нотаріальні послуги є одними з найбільш консервативних у будь-якій країні, але цифровізація дозволить перейти на новий рівень. Е-Нотаріат – це своєрідний сигнал для усього світу, що Україна в лідерах цифрової трансформації", - пояснив Федоров.
Серед переваг цифровізації для нотаріусів можна виділити:
- упорядкування рутинних процесів;
- одне робоче середовище;
- швидкий доступ до інформації.
Система е-Нотаріату нового покоління пропонує:
Сучасна система забезпечить:
- однаковий та зручний інтерфейс для всіх реєстрів;
- захищеність документів з QR-кодом для швидкої верифікації;
- швидкий обмін даними між реєстрами та базами;
- фіксацію кожної нотаріальної дії;
- автоматизований обмін даними між ключовими реєстрами.
Україна розпочинає важливий крок у цифровій трансформації нотаріату, що сприятиме більш ефективному та зручному наданню послуг громадянам. Нова система е-Нотаріату має потенціал стати сучасною та надійною платформою для проведення нотаріальних дій, що відкриє нові перспективи для розвитку цифрової сфери в Україні.