UA RU EN

Виробництво аграрної продукції впало на 14%: названі причини спаду

Аналіз показників сільського господарства вказує на зниження обсягу продукції на 14% унаслідок різних економічних викликів.

За підсумками дев'яти місяців 2025 року обсяг виробництва сільськогосподарської продукції в Україні зменшився на 14% порівняно з аналогічним періодом 2024 року. Індекс сільськогосподарської продукції склав 86,0% від показників минулого року. Спостерігається спад як в рослинництві (на 6,4%), так і в тваринництві (на 4,4%).



У деяких регіонах України є позитивна динаміка у виробництві тваринницької продукції, але найбільший спад зафіксовано в південних та східних областях, які постраждали від конфлікту на сході країни.



Такий спад, за словами експертів, зумовлений низкою факторів, зокрема затримками у сівбі та зборі врожаю, а також складною ситуацією на сході та півдні України, що суттєво впливає на аграрний сектор країни.


Станом на кінець II кварталу 2025 року в Україні зареєстровано 82,9 тис. сільськогосподарських компаній. Лідером за кількістю агрокомпаній є Київ - тут знаходиться 11,9 тис. зареєстрованих компаній (14,3% від загальної кількості).



Спад виробництва сільськогосподарської продукції в Україні за підсумками дев'яти місяців 2025 року становить 14%. Причиною цього є різні фактори, такі як затримки у сівбі та зборі врожаю, а також складні умови на сході та півдні країни. Незважаючи на певну позитивну динаміку у виробництві тваринницької продукції в деяких регіонах, загальна тенденція є від'ємною, особливо в постраждалих від конфлікту областях.