UA RU EN

Зеленський провів кадрові зміни у СБУ та РНБО: нові призначення та звільнення

Нові обличчя в ключових структурах країни: призначення та зміни в Службі безпеки та Раді національної безпеки. Фото: Главком

Кадрові зміни у безпековому секторі та Міністерстві закордонних справ

Президент України Володимир Зеленський підписав укази про кадрові зміни у безпековому секторі та Міністерстві закордонних справ. До складу Ради національної безпеки і оборони введено Кирила Буданова, в той час як О. Іващенко залишив лави РНБО.

У новому складі Служби безпеки України відбулися також значні призначення:

  • Олександр Поклад став першим заступником голови СБУ;
  • Андрій Тупіков – заступником голови СБУ;
  • Денис Килимник отримав посаду заступника голови СБУ та очолив Антитерористичний центр.

Водночас, з посад були звільнені Сергій Андрущенко, Сергій Наумюк та Олександр Дубровін. Укази про ці кадрові зміни набрали чинності з моменту їх опублікування. Президент Зеленський також провів зустріч з міністром закордонних справ Андрієм Сибігою, під час якої обговорювали результати дипломатичної роботи у 2025 році та завдання на поточний рік.

Зеленський наголосив на ефективності роботи Сибіги, зазначивши, що не планує змінювати очільника Міністерства закордонних справ.

Президент України Володимир Зеленський

Андрій Сибіга підкреслив важливість того, щоб кожна домовленість, угода та партнерство працювали в інтересах України на сто відсотків. Ці кадрові зміни вказують на активність Президента у формуванні команди, здатної впоратися з викликами, які стоять перед країною в умовах сучасної безпекової ситуації.

Стратегія адаптації до нових викликів

Кадрові зміни в безпековому секторі та Міністерстві закордонних справ свідчать про прагнення Президента Зеленського створити ефективну команду, яка зможе реагувати на поточні виклики, зокрема в умовах зростаючої напруги в регіоні. Введення нових осіб до складу РНБО та СБУ може також відображати прагнення до оновлення підходів у забезпеченні національної безпеки та зовнішньої політики України. Спостерігачі можуть вважати ці зміни частиною стратегії адаптації до нових загроз і викликів, з якими стикається країна.