Підготовка жіночої збірної України з баскетболу 3х3
Жіноча збірна України з баскетболу 3х3 розпочинає підготовку до літнього сезону 2026 року під керівництвом нового тренера Віталія Чернія. Підготовка триватиме з 6 по 30 травня 2026 року і включатиме збори в Ризі та Каунасі. На першому етапі підготовки працюватимуть шість гравчинь, серед яких Катерина Коваль доєднається до команди на другому зборі.
Змагання та плани на літо
Чемпіонат світу з баскетболу 3х3 відбудеться з 1 по 7 червня 2026 року у Варшаві. Українська команда виступатиме у групі D, де її суперниками стануть:
- Франція
- Канада
- Японія
- Литва
Після Чемпіонату світу заплановано перший етап Жіночої серії 3х3, який пройде у Відні з 12 по 14 червня 2026 року. На літо також заплановано щонайменше три етапи Жіночої серії 3х3, а кваліфікація на чемпіонат Європи відбудеться в Бухаресті у середині червня. Континентальний турнір чемпіонату Європи запланований на 11-13 вересня 2026 року.
Водночас, результати матчів чоловічої збірної України у кваліфікації до Чемпіонату світу 2027 року демонструють значну активність. Зокрема, у матчі з Іспанією команда зазнала поразки з рахунком 78:64, а також здобула перемогу у матчі з Данією – 88:71. В матчі з Грузією українці здобули перемогу, закінчивши гру з рахунком 92:79, при цьому найрезультативнішим гравцем став Олександр Ковляр, який набрав 31 очко. Серед інших гравців, В'ячеслав Бобров відзначився дабл-даблом, здобувши 11 очок і 15 підбирань у матчі з Грузією.
На збори жіночої збірної викликані: Міріам Уро-Ніле, Кристина Філевич, Анжеліка Ляшко, Вероніка Космач, Віра Грималюк, Карина Панчук та Катерина Коваль. З новим тренером Віталієм Чернієм жіноча команда сподівається на успіхи в майбутніх змаганнях.
Підготовка жіночої збірної України до літнього сезону 2026 року є важливим етапом у контексті змагань, які відбудуться цього року, зокрема Чемпіонату світу та чемпіонату Європи. З новим тренером команда має можливість реалізувати нові тактики та стратегії, що може позитивно вплинути на результати в міжнародних змаганнях.
Активність чоловічої команди також свідчить про розвиток українського баскетболу загалом, що може створити додатковий стимул для жіночої збірної в майбутніх іграх.
З новим тренером Віталієм Чернієм жіноча збірна України з баскетболу 3х3 готується до важливих змагань, зокрема до Чемпіонату світу, де їй доведеться змагатися з такими потужними командами, як Франція, Канада та Японія. Ця підготовка є критично важливою для досягнення успіху у літньому сезоні 2026 року.