UA RU EN

ЗСУ відбили 261 атаку та знищили 1330 окупантів

Воїни України зупинили численні ворожі наступи та знищили величезну кількість противників.

Зведення Генштабу ЗСУ за 5 серпня

У зведенні Генштабу ЗСУ за 5 серпня повідомляється про 261 бойове зіткнення, зокрема найбільше атак відбулося на Покровському та Костянтинівському напрямках — по 29. Втрати російських сил за добу склали 1330 осіб, а також було знищено 59 артсистем, 4 танки, 4 реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) та 1811 безпілотних літальних апаратів (БпЛА). Загальні втрати противника з початку війни сягнули близько 1 454 210 осіб.

Найгарячіші напрямки

Найгарячіші напрямки, на яких відбувалися бойові дії, це Покровський та Костянтинівський. На Костянтинівському напрямку ворог здійснив 29 атак у районах населених пунктів:

  • Костянтинівка
  • Іванопілля
  • Іллінівка
  • Степанівка
  • Торецьке
  • Софіївка
  • Новопавлівка
  • Довга Балка
  • Вільне
  • Новий Шаховий

У свою чергу, на Покровському напрямку захисники зупинили 29 штурмових дій у районах:

  • Дорожнє
  • Котлине
  • Удачне
  • Білицьке
  • Новий Донбас
  • Шевченко
  • Василівка
  • Сергіївка

Протягом доби противник завдав двох ракетних ударів, застосував 30 ракет, здійснив 78 авіаударів, скинувши 299 керованих авіабомб. Крім того, ворог застосував 10672 дрони-камікадзе та здійснив 3314 обстрілів, зокрема 66 із реактивних систем залпового вогню. На Північно-Слобожанському та Курському напрямках відбулося 7 боєзіткнень, 2 авіаудари, 4 авіабомби та 75 обстрілів, зокрема 19 із РСЗВ.

На Південно-Слобожанському напрямку противник 12 разів атакував позиції українських підрозділів, а на Куп'янському напрямку — 11 атак. На Лиманському напрямку ворог намагався вклинитися в оборону 14 разів, ще 14 штурмів відбулося на Слов'янському напрямку. На Краматорському та Олександрівському напрямках противник здійснив по 2 наступальні дії, а на Гуляйпільському напрямку — 11 атак. Захисники зупинили 4 спроби противника просунутися вперед на Оріхівському напрямку, тоді як на Придніпровському напрямку ворог наступальних дій не проводив. Ознак формування наступальних угруповань ворога на Волинському та Поліському напрямках не виявлено.

Ці дані свідчать про продовження активних бойових дій в Україні, зокрема у ключових напрямках, що підкреслює важливість контролю над територією для обох сторін.

Значні втрати, які зазнають російські сили, можуть вплинути на їх подальшу бойову спроможність, однак ситуація залишається динамічною і потребує постійного моніторингу. В умовах активних бойових дій важливо також враховувати можливі зміни у стратегіях обох сторін, що можуть вплинути на розвиток конфлікту в майбутньому.

На фоні останніх подій, сили оборони продовжують активну боротьбу на Покровському напрямку, де за добу було відбито 41 напад. Ці зусилля свідчать про напружену ситуацію на фронті та стійкість українських військових у протистоянні агресії. Читайте більше про поточні бойові дії та стратегії ЗСУ.