Хакери зламали велику українську мережу аптек та вимагали викуп

В Україні хакери зламали велику мережу аптек – АНЦ, заблокували роботу сайту і "вирубили" інтернет.

Зловмисники вимагали викуп за те, щоб робота аптек повернулася в колишнє річище, поділився в Facebook гендиректор холдингу аптечної мережі АНЦ Микола Щербина.

"Увага, Вас зламали! Заплатіть" Х "BTC щоб отримати доступ до ваших маршрутизаторів". Так виглядало повідомлення, яке я отримав вчора вранці. І, на жаль, це був не спам і не дурний жарт", - написав Щербина.

За його словами, хакерам ніхто не збирався платити, й робиться все можливе для того, щоб зловмисників спіймали й притягли до відповідальності.

"...наша команда працює над відновленням інфраструктури, яке, швидше за все, займе кілька днів (чого варте тільки придбання, доставка і налаштування нових маршрутизаторів у понад 1000 аптек)", – додав керівник.

У відомстві зазначили, що у будь-якому разі заявник має звертатися до органів Національної поліції, де справу розслідуватимуть слідчі, які звертаються до кіберполіції, якщо необхідна допомога саме фахівців, які протидіють подібним злочинам.

Микола Щербина у мережі вибачився за інцидент:

"Від імені компанії я прошу вибачення у всіх, кого ми підвели. Ми обов'язково переживемо цю кризу, зробимо висновки і будемо ще сильніше".