Кабмін подав новий законопроєкт, який передбачає звільнення Ситника з НАБУ

Кабінет міністрів відкликав свій старий законопроєкт про НАБУ і зареєстрував новий під № 5070.

Він напряму передбачає звільнення директора Бюро Артема Ситника, пише видання INKORR.com

«Уряд та депутати Зеленського вчергове атакують НАБУ, що підриває незалежність органу та співпрацю з міжнародними партнерами. Поки Зеленський обіцяє послам та іншим партнерам не чіпати НАБУ, на практиці вони бачать чергові нападки на антикорупційну інституцію і кожна наступна гірша та нікчемніша за попередню. Ні звільнення директора НАБУ, ні ручна процедура конкурсу в НАБУ за жодних обставин не будуть прийняті міжнародними партнерами», — зазначив голова правління «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін.

Законопроєкт передбачає, що наступного дня після його ухвалення повноваження Ситника припиняються. Однак у чинному законодавстві не передбачені такі підстави для звільнення директора НАБУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  "Слуга народу" проситиме Зеленського піти на другий термін

Також документ пропонує запровадження нового конкурсу з обрання директора НАБУ. У комісії буде 6 людей: 3 від РНБО та 3 від Кабміну за пропозицією міжнародних організацій. Водночас у законопроєкті вказано, що міжнародники братимуть участь лише в одному конкурсі з обрання директора НАБУ.

«В наших реаліях запропонована урядом модель означає, що Ситника звільняють, обирають нового директора, прикрившись участю в конкурсі делегованих міжнародних експертів. І вже через пів року, наприклад, якщо ця людина теж виявляється неслухняною після справи щодо чергового «татарова», Рада знімає законом і нового директора. Потім за якоюсь новою процедурою обирають вже без міжнародників чергову «венедіктову» або залишають Бюро взагалі без керівництва», — пояснив Шабунін.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!

Коментувати: