Як правильно вибрати хороший шампунь чоловікові та жінці

Як правильно вибрати хороший шампунь чоловікові та жінці

Здорове волосся часто асоціюється з красою та стилем. Тому важливим є питання, як вибрати шампунь для волосся чоловікові чи жінці. Окремим буде питання, як вибрати шампунь для жирного волосся, для сухого кінчика і фарбованого волосся. Загалом не менш просте питання, як вибрати шампунь для чоловіків, адже тип їхньої шкіри може відрізнятися від жіночих.

Повертаючись до питання, як вибрати шампунь для фарбованого волосся або пошкодженого волосся, необхідно враховувати відразу кілька нюансів. Наприклад, тип шкіри голови, довжину та стан решти волосся. До того ж як вибрати шампунь для сухого волосся або інших типів, залежить від того, як часто доводиться мити волосся. Кожна особливість впливає вибір шампуню (за складом і навіть консистенції).

Правильний шампунь для волосся: як вибрати шампунь для тонкого волосся, для пошкодженого та відносно здорового

Шампунь завжди потрібно підбирати під 2 критерії — тип шкіри голови та основна проблема волосся. Тобто потрібно підібрати шампунь для волосся проти лупи (тобто за типом шкіри голови) і для ламких кінчиків (за станом самого волосся). Іноді потрібно підібрати одразу 2 засоби і чергувати їх між собою. Один із цих засобів може бути і натуральний, щоб зменшити негативний вплив на волосся.

як вибрати шампунь для волосся чоловіку

Почнемо з типів шкіри голови. Їх можна класифікувати за кількома основними категоріями: нормальна, жирна, суха, чутлива та комбінована. Кожен тип шкіри вимагає особливого догляду та відповідного шампуню для підтримки здоров'я волосся та шкіри голови.

Про що йде мова:

 1. Нормальна шкіра голови. Середнє виділення шкірного сала. Тобто волосся залишається чистим і свіжим кілька днів після миття. Також є відсутність сверблячки, роздратування та лупи. Рекомендації щодо вибору шампуню: краще використовувати м'які шампуні з нейтральним pH. Також підходять шампуні з натуральними інгредієнтами (червона віра, ромашка, зелений чай). При цьому варто уникати важких формул, які можуть обтяжити волосся.

 2. Жирна шкіра голови. Йдеться про підвищене виділення шкірного сала, і волосся швидко стає жирним біля коріння. Також часто зустрічаються проблеми з лупою та забитими порами. Рекомендації щодо вибору шампуню: вибирайте шампуні для жирного волосся, яке допомагає регулювати виділення шкірного сала. Добре підходять шампуні з екстрактом чайного дерева, м'ятою, цитрусовими екстрактами. Краще уникати шампунів з важкими зволожуючими інгредієнтами (олії, силікони). Замість цього можна використовувати шампуні з властивостями, що відлущують, щоб запобігти забитим порам.

 3. Сухої шкіри голови. Йдеться про недолік виділення шкірного сала, тому волосся виглядає тьмяним і ламким. Часто супроводжується свербінням, лущенням та появою сухої лупи. Рекомендації щодо вибору шампуню: краще використовувати зволожуючі шампуні з поживними інгредієнтами (масло ши, кокосове масло, гліцерин). Також підходять шампуні із заспокійливими компонентами (червоне віра, пантенол). Що стосується поганих варіантів, то краще уникати шампунів з сульфатами та агресивними засобами, що очищають. Можна використовувати кондиціонери та маски для додаткового зволоження.

 4. Чуттєва шкіра голови. Легко дратується від використання певних продуктів, часто супроводжується свербінням, почервонінням та дискомфортом. Також може проявлятися реакція на хімічні інгредієнти та ароматизатори. Рекомендації щодо вибору шампуню: необхідно вибирати гіпоалергенні шампуні з мінімальною кількістю інгредієнтів, а також підходять шампуні із заспокійливими компонентами (календулою, ромашкою, вівсяним екстрактом). Що стосується заборон, то краще уникати шампунів зі штучними ароматизаторами, барвниками та сульфатами. Можна спробувати шампуні для чутливої ​​шкіри голови та дитячі шампуні.

 5. Комбінована шкіра голови. Це жирна біля коріння і суха на кінцях. Волосся може виглядати жирним біля коріння через день-два після миття. Кінчики волосся часто ламкі та сухі. Рекомендації щодо вибору шампуню: краще використовувати шампуні для комбінованого волосся, яке збалансує потреби шкіри голови та волосся. Підходять шампуні з легкими очищаючими засобами та зволожуючими компонентами. Що заборонено: занадто агресивні засоби для чищення, які можуть пересушити кінці волосся. Натомість краще використовувати легкі кондиціонери і наносите їх тільки на кінці волосся.

Знання про свій тип шкіри голови вже полегшує процес підбору шампуню. До них можна додати додаткові поради щодо догляду за шкірою голови:

 1. Регулярне миття. Частота миття залежить від типу шкіри голови. Жирну шкіру краще мити частіше, суху — рідше.

 2. Масаж голови. Масаж покращує кровообіг та стимулює ріст волосся.

 3. Живлення та зволоження. Використовуйте живильні маски та олії для шкіри голови та волосся.

 4. Уникайте перегріву. Використовуйте фен та інші прилади для укладання при мінімальній температурі.

 5. Захист від сонця. Під час тривалого перебування на сонці використовуйте головні убори та засоби з UV-захистом.

як вибрати шампунь для волосся чоловіку

Правильно підібраний шампунь і регулярний догляд допоможуть підтримувати здоров'я шкіри голови і волосся, роблячи його красивим і доглянутим.

Як вибрати ідеальний шампунь для волосся?

Правильно підібраний шампунь може допомогти вирішити різні проблеми волосся, як сухість, жирність, ламкість, лупа та випадання. Тобто орієнтування на проблему дозволить досить швидко підібрати шампунь.

Проблема: жирна шкіра голови та волосся

Шампунь допомагає впоратися із надмірним виділенням себуму. Шампуні для жирного волосся містять інгредієнти, що контролюють виділення шкірного сала. Це допомагає зберегти волосся чистим і свіжим довше.

як вибрати шампунь для жирного волосся

За такої проблеми потрібне глибоке очищення. Такі шампуні містять більш сильні компоненти, що очищають, такі як сульфати, які ефективно видаляють надлишки жиру і забруднень. Потрібно для шкіри голови відлущування. Деякі шампуні містять ексфоліанти, які допомагають очищати шкіру голови від накопичених жирів і ороговілих клітин.

Приклади інгредієнтів: цитрусові екстракти (лимон, грейпфрут), екстракт чайного дерева, м'ята та саліцилова кислота.

Проблема: сухе та ламке волосся

У цьому випадку волоссю потрібне зволоження. Шампуні для сухого волосся містять зволожуючі інгредієнти, які допомагають відновити водний баланс волосся та шкіри голови.

Необхідні шампуні, які дають те саме харчування. Ці шампуні збагачені маслами і протеїнами, які зміцнюють і живлять волосся, роблячи його більш еластичним і менш схильним до ламкості.

як вибрати шампунь для жирного волосся

Також потрібні м'які засоби, що очищають. Такі шампуні часто не містять сульфатів та інших агресивних інгредієнтів, щоб не пересушувати волосся. Приклади інгредієнтів: олія ши, кокосова олія, арганова олія, гліцерин та пантенол.

Проблема: лупа

Як шампунь допомагає:

 1. Антигрибкові інгредієнти. Шампуні проти лупи містять інгредієнти, які борються з грибком Malassezia, що викликає лупу.

 2. Пом'якшення та зволоження. Такі шампуні також містять компоненти, які заспокоюють шкіру голови та зволожують її, зменшуючи лущення та свербіж.

 3. Відлущування. Шампуні з властивостями, що відлущують, допомагають видалити ороговілі клітини шкіри, запобігаючи утворенню лупи.

Приклади інгредієнтів: пірітіон цинку, кетоконазол, сульфід селену, екстракт чайного дерева та саліцилова кислота.

Проблема: випадання волосся

як вибрати шампунь для чоловіків

Як шампунь допомагає:

 1. Зміцнення волосяних фолікул. Шампуні проти випадіння волосся містять інгредієнти, які зміцнюють коріння волосся і стимулюють його зростання.

 2. Поліпшення кровообігу. Такі шампуні містять компоненти, які стимулюють кровообіг у шкірі голови, забезпечуючи найкраще харчування волосяних фолікул.

 3. Живлення та зволоження. Шампуні також містять поживні та зволожуючі інгредієнти, які покращують загальний стан волосся та шкіри голови.

Приклади інгредієнтів: біотин, кофеїн, екстракт кропиви, ніацин та пептиди.

Читайте також: