Країна Македонія офіційно змінює назву

Тепер Македонія буде називатися Республіка Північна Македонія, заявив прем'єр-міністр країни Зоран. Він також зазначив, що до угоди про нову назву прийшли країни Скоп'є і Афіни.

«Ми досягли історичної угоди ... Назва - Республіка Північна Македонія з перекладом на всі мови», - зазначив прем'єр.

При цьому Заєв підкреслив, що угода підтверджує македонську ідентичність і є гарантією майбутнього процвітання країни, передає mir24.tv

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:   За рік безвізу українці оформили понад 5 млн біометричних паспортів

«Вирішуючи спір, ми будуємо дружбу між двома країнами і народами. У наших руках - ключ до відкриття економічної перспективи для наших громадян. Ми вирішуємо багаторічна суперечка, щоб вивести країну з ізоляції, і коли всі думали, що немає виходу, ми пішли вперед. Більше немає Колишній Югославської Республіки Македонія », - підкреслив Заєв. 

Він також зазначив, що «Македонія отримає запрошення стати 30-м членом НАТО», що є «гарантією інвестицій в країну».

Назва Республіка Північна Македонія передбачено для загального використання, як всередині країни, так і при міжнародних контактах. Угода буде представлено всім відповідним органам для подальшої ратифікації.

Очікується, що Греція направить повідомлення генеральному секретарю ООН і в Європейську рада, в якому підтвердить відсутність перешкод для отримання рекомендації і початку переговорів з Македонією.

Раніше Заєв і його грецький колега Алексіс Ціпрас обговорили дане питання по телефону. Грецький прем'єр зазначив, що домовленість задовольняє вимогам його країни. Афіни і Скоп'є доклали всіх можливих зусиль, щоб узгодити план врегулювання до саміту ЄС наприкінці червня, хоча підсумки угоди повинні бути ще прийняті на референдумі в Македонії, а також отримати схвалення від законодавців обох країн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:   ТОП-5 найдорожчих компаній світу посідають ІТ-гіганти

Відзначається, що суперечка між Македонією та Грецією з приводу назви колишньої югославської республіки, яке збігається з найменуванням північної грецької області, вівся протягом 25 років. Афіни прагнули домогтися зміни назви сусідньої країни і виступають проти її вступу до Євросоюзу і НАТО.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

142