Куди можна їхати з українським COVID-сертифікатом?

Українським туристам, які планують поїздки до країн Євросоюзу чи інших країн, варто перевіряти карантинні правила.

У кожній країні діють обмеження. Також необхідно перевіряти, де визнають українські цифрові COVID-сертифікати про вакцинацію.

Україна приєдналася до європейської системи цифрових COVID-сертифікатів щодо вакцинації. Це означає, що українські COVID-сертифікати із «Дії» визнають у країнах Євросоюзу.

Також 32 держави за межами ЄС беруть участь у системі та визнають українські цифрові COVID-сертифікати.

Система «Дія» генерує сертифікат з QR-кодом українською та англійською мовами в електронній формі для смартфона або у вигляді pdf-файлу для завантаження, який перед поїздкою необхідно роздрукувати.

Для поїздки можна взяти із собою COVID-сертифікат у будь-якій формі. У країні призначення його перевірять за допомогою QR-коду.

Сертифікат про вакцинацію для поїздок починає діяти через 14 днів після завершення курсу вакцинації. Наприклад, якщо було зроблено останнє щеплення 1 лютого, 15 лютого громадянин вже може використати сертифікат для поїздок.

Євросоюз скоротив термін дії COVID-сертифікатів після повної вакцинації з одного року до 270 днів.

Термін дії COVID- сертифіката можна продовжити на чергові 270 днів. Для цього необхідно зробити бустерне щеплення. Україна дозволила робити такі щеплення та випускає COVID-сертифікати з оновленим терміном дії.

Знайти роботу за кордоном допоможуть на сайті layboard.com

Якщо країна не визнає український COVID-сертифікат про вакцинацію, турист може отримати паперовий сертифікат міжнародного зразку про вакцинацію від свого сімейного лікаря. Він має інформацію українською та англійською мовами.

Проте не всі країни визнають сертифікати про вакцинацію, якщо людина зробила щеплення за кордоном. У такому разі може знадобитися здати ПЛР-тест перед вильотом та після прильоту.

У Євросоюзі уніфікація стосується лише визнання цифрових COVID-сертифікатів щодо вакцинації та їх перевірки.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

361