Курс долара та інфляція: економіст дав прогноз на наступний місяць

Курс долара не ростиме, поки Україна має підтримку Заходу. Резерви під контролем, а валюта постійно заходить.

Великих змін з інфляцією також не повинно бути. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів економіст Володимир Дубровський.

"Поки ми маємо підтримку наших партнерів, то жодних великих коливань не має бути. Наші резерви під контролем, валюта надходить весь час. Нацбанк тримає курс таким, який на сьогодні буде комфортним для економіки. Не допускає великих коливань. Поступово відпускатимуть офіційний курс. Ситуація з цим нормалізуватиметься. Але при цьому Нацбанк має достатньо інструментів, щоб не допустити різних змін", сказав Дубровський.

Підписуйтесь на наш телеграм канал новин - INKORR

Цифри в обмінниках коливатимуться у межах того, що є останні півтора року, уточнив економіст.

"Плюс-мінус десяток копійок. Але сильних коливань не повинно бути. Інфляція національної валюти уповільнюється. Але Нацбанк вважає, що потенціал цього сповільнення вже вичерпується. Зараз гривня входить у нормальні межі. Причин для прискорення чи різкого уповільнення немає", додав Дубровський.

Кабінет міністрів наступного року очікує девальвації курсу національної валюти до долара.У припущеннях прогнозу закладена "незначна девальвація гривні", свідчить проєкт бюджету на 2024 рік.

Водночас значення прогнозного середньорічного обмінного курсу гривні до долара у публічній частині додатків до бюджету, оприлюднених на сайті Верховної Ради, відсутнє.

Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що бюджетний прогноз Мінекономіки щодо середньорічного курсу гривні до долара на 2024 рік становить 41,4 грн/долар. Він також повідомив про бажаність девальвації.