Лідери ЄС на неформальному саміті обговорять погрози Трампа запровадити мито на імпорт
Як повідомляє hvylya.net: Лідери Європейського Союзу обговорять на неформальному саміті в понеділок наміри президента США Дональда Трампа ввести мита на імпорт з ЄС. Про це заявив прем'єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо.
"Це, звісно, дуже серйозна ситуація. Ми вже бачили, що він також реалізує свої торгово-політичні загрози. Але поки що жодних конкретних пропозицій не було", - сказав Орпо. "Зараз важливо діяти в рамках ЄС єдино, рішуче, координувати дії та обмірковувати переговорну позицію".
За словами Орпо, лідери ЄС на саміті обговорять позицію і відповідь ЄС, якщо така ситуація виникне. Орпо вважає, що потрібно добре підготуватися.
Він також зазначив, що США готові постачати великі обсяги СПГ (скрапленого природного газу) до Європи. Європі необхідний газ, і вони не хочуть імпортувати його з Росії.
"Це один із гарних прикладів того, як ми можемо вирівняти торговельний баланс зі США", - сказав Орпо.
Останнім часом Трамп погрожував кільком країнам митами на імпорт. Він вже ввів 25% мита для Канади і Мексики та 10% мита для Китаю, які мають набути чинності з 4-го лютого.
Країни мають намір відповісти на ці заходи. Китай також погрожував подати скаргу до Світової організації торгівлі (СОТ).
Читайте також

