Навчання вокалу. З чого почати? Основні правила

У ранньому віці у дітей активується багато талантів і можливостей. У цей період дуже важливо спрямувати енергію в потрібне русло. Спів для дітей – це один із способів звернути на себе увагу.

Якщо ваша дитина часто співає, повторює пісеньки з мультиків, любить виступати, влаштовує концерти, варто зробити ухил на розвиток вокальних здібностей і записати її до музичної школи Соломрія solomriya.com.ua

З чого ж почати навчання дітей співу?

На початку потрібно визначити рівень вокальних даних. Для цього зробіть невелику перевірку на координацію слуху і голосу. Зіграйте мелодію або дайте дитині послухати уривок пісні і попросіть повторити. Якщо вона повторює точно по нотах, значить починати потрібно з постановки дихання. Якщо з інтонуванням є проблеми, паралельно потрібно робити спеціальні вправи на розвиток слуху.

Коли ви знаєте можливості своєї дитини, важливо визначитися, куди ж віддати її на навчання співу.

Якщо у вашої дитини сильний і дзвінкий голос, не варто йти в хор. Неправильне спів інших дітей може погіршити спів вашої. До того ж, на тлі інших, такий голос буде сильно виділятися і його потрібно буде постійно приглушати. Тихий спів на малому діапазоні загальмує розвиток голосових дитини. Краще рішення - це заняття, в яких буде індивідуальний підхід, тобто, потрібно займатися сольним співом.  Якщо ж голос дитини тихий і слабкий, тоді можна почати зі співу в хорі.

З якого віку можна почати навчання дітей співу?

Розпочати навчання вокалу можна в будь-якому віці. Але, чим раніше дитина освоїть базові навички співу, тим краще будуть його результати. При цьому потрібно враховувати, що після мутації голосу його властивості і звучання поміняються (у дівчат приблизно в 18 років, у хлопців в 14-15). З цього віку можна займатися вокалом професійно і давати великі навантаження.

Заняття вокалом підходять усім діткам, в незалежності від характеру, темпераменту і фізичних даних. Адже для того, щоб співати, не потрібно мати довгі пальці або тонку талію, не потрібно бути сильним або гнучким, навіть вміти потрапляти в ноти не обов'язково. Тому кожна дитина може знайти і проявити себе через спів.