Не дідусі і не бабусі: як коректно називати людей за 60? Мовознавиця назвала єдиний коректний варіант
Журналіст
Ганна Ткач
27.07.2025 - 00:10
643 переглянули
Як повідомляє glavcom.ua: Мовна експертка Ольга Васильєва пояснила, як краще називати людей віком від 60 років. Зараз не варто вживати вирази "старі люди", "люди похилого віку" чи "люди старшого віку", оскільки вони вважаються несолідними. За словами фахівця, належним чином звучить лише вираз "літні люди".
«Щодо назви людей віком від 60 років, тут є деякі відтінки. Фактично всі звичні вирази зараз вважаються неправильними (відповідно до принципів інклюзії та недискримінації). Поняття "старі люди" може бути використане лише у художній літературі, оскільки слово "старі" може образити деякі особи, які не ідентифікують себе так, а "бабуся", "дідусь" можна вживати тільки у родинному контексті», - пояснила вона.
Також експертка рекомендує уникати вживання терміну "люди поважного віку", оскільки повага не повинна залежати від віку людини. Водночас, вона зазначила, що вираз "люди третього віку" досить популярний на Заході, але українці ще не прийняли його в усній мові.
Українська мовниця рекомендує використовувати термін "літні люди", уникаючи старих та неадекватних виразів для позначення людей віком від 60 років.
Читайте також
Зеленський повернув орден Білого Орла Польщі після скандалу з УПА
22.06.2026 - 13:44
114 переглянули
У Мадриді робот-кролик Міа тестується для допомоги літнім людям
17.06.2026 - 20:08
173 переглянули
Вчені зʼясували, чому літні люди ходять повільніше
14.06.2026 - 11:36
255 переглянули
Лікарі попередили про небезпеку втрати слуху для мільйонів людей
13.06.2026 - 03:48
264 переглянули
Група компаній Нова купує банк для створення першого БФІ
11.06.2026 - 13:20
361 переглянули
Львівська школярка на ШВЛ станцювала випускний вальс попри спротив батьківського комітету
03.06.2026 - 11:16
245 переглянули

