Олімпійський призер Михайло Романчук завершив кар'єру плавця: що далі
Олімпійський призер Михайло Романчук завершив кар'єру плавця: що далі
Як повідомляє НОК: 19 січня 2026 року український плавець Михайло Романчук офіційно оголосив про завершення своєї спортивної кар'єри. Романчук, який здобув срібну та бронзову медалі на Олімпійських іграх 2020 року, вважається титулованим спортсменом в Україні. Його досягнення включають також звання дворазового призера Юнацьких Олімпійських ігор, а також багаторазового призера чемпіонатів світу та Європи. Крім того, Михайло є світовим рекордсменом у плаванні.
Наприкінці 2025 року Романчук був обраний віцепрезидентом Федерації плавання України, що свідчить про його активну участь у розвитку цього виду спорту в країні. Після завершення кар'єри плавця, Михайло планує залишитися в Україні, де, за його словами, відчуває свою важливість і необхідність.
“Було багато пропозицій виїзду за кордон, але я відчуваю, що потрібен тут і я залишусь тут, аби змінити українське плавання на краще,” - зазначив він.
Романчук підкреслив, що плавання було невід'ємною частиною його життя.
“Майже все моє життя було повʼязане з одним словом - 'плавання',” - сказав він.
Спорт залишається важливим аспектом його існування, і він планує продовжувати активно займатися ним у новій якості.
“Спорт - був, є і буде в моєму житті,” - додав Михайло Романчук.
Майбутнє українського плавання
Завершення кар'єри Михайла Романчука є важливим етапом не лише в його житті, але й у розвитку українського плавання загалом. Його рішення залишитися в Україні та працювати над покращенням цього виду спорту свідчить про його відданість справі та бажання вплинути на молоде покоління спортсменів. Перехід до нової ролі у Федерації плавання може стати поштовхом для нових ініціатив та програм, що сприятимуть розвитку талантів у плаванні в Україні.
Читайте також

