Понад 471 тисяча українців покинули Німеччину: хто залишається та хто повертається
Понад 471 тисяча українців покинули Німеччину
Як повідомляє ХВИЛЯ: З початку повномасштабного вторгнення Росії Німеччину залишило понад 471 тисяча українців. Станом на 31 січня 2026 року з Федеративної Республіки Німеччина виїхали понад 471 тисяча осіб, які прибули з України. У той же час, станом на 7 лютого 2026 року в Центральному реєстрі іноземців Німеччини зафіксовано 1,157 мільйона українців зі статусом тимчасового захисту.
Статистика українських біженців
Серед зареєстрованих українців переважають жінки, їх кількість складає близько 672 тисяч. Неповнолітні українці також складають значну частину, їх близько 305 тисяч. Чоловіків серед біженців нараховується близько 484 тисяч. Варто зазначити, що 85 266 зареєстрованих осіб з тимчасовим захистом були чоловіками віком від 18 до 26 років. Це пов'язано з рішенням уряду України наприкінці серпня 2025 року, який дозволив вільний виїзд чоловікам віком від 18 до 22 років. Після цього дозволу кількість чоловіків цього віку у Німеччині різко зросла.
Канцлер Фрідріх Мерц порушував питання про цю ситуацію та закликав президента Володимира Зеленського вжити відповідних заходів. Таким чином, динаміка прибуття українських біженців до Німеччини та їх відтік продовжує залишатися актуальною темою для обговорення.
“Ситуація з українськими біженцями в Німеччині відображає складну динаміку, що виникла в результаті війни в Україні.” - Джерело невідоме
Висока кількість українців, які залишають Німеччину, свідчить про їхнє бажання повернутися додому або знайти нові можливості в інших країнах. Водночас, значна кількість тих, хто залишився, може вказувати на тривалість їхнього перебування за кордоном та потребу в підтримці, яку вони отримують у Німеччині.
Читайте також

