Порівняння квартири у старому будинку та новобудові: який варіант обрати

Вибір квартири - процес складний і відповідальний. І нові квартири, і квартири на вторинному ринку мають свої плюси і мінуси. Розглянемо позитивні і негативні моменти квартир первинного і вторинного ринку.

До плюсів новобудов nivki-park.com.ua можна віднести:

Відповідність сучасним вимогам. У першу чергу - комунікації, сплановані з урахуванням сучасних вимог. Вже встановлені лічильники газу, води і електрики. У нових будинках завжди кілька ліфтів, у тому числі неодмінно вантажний. У нових будинках на вікнах і балконах стоять склопакети.

Паркінг. На території старих будинків не передбачено велику кількість місць для паркування, тому двори забиті машинами. Двори нових житлових комплексів розраховані на велику кількість машин, а в багатьох новобудовах і зовсім передбачені підземні паркінги.

Покращене планування. На відміну від старого житлового фонду з крихітними кухнями і коридорами, в новобудові житлова площа більше, і передбачені підсобні приміщення. Залежно від проекту, в квартирі можуть бути кілька великих балконів або лоджій, панорамні вікна, вільне планування тощо.

Юридична чистота квартири. Немає проблем з боку колишніх власників: тут до вас ніхто не жив і ніхто не був прописаний.

Квартири в новобудовах куплені. Тому ризик появи соціально-неблагополучних сусідів нижче, ніж у старих квартирах.

Швидкість. Купивши квартиру, в неї можна відразу в'їхати і зареєструватися.

До плюсів «вторинних» квартир можна віднести:

Упорядкований район із збудованою інфраструктурою. Дитячі майданчики, дворики, сквери, транспорт, магазини, школи і садочки, поліклініки.

Місцезнаходження.  «Вторинну» квартру можна вибрати в будь-якому районі столиці.

Можливість оглянути квартиру. Якість і планування квартири можна оцінити не в теорії, як у випадку новобудови на стадії котловану, а на практиці, особисто оглянувши житлоплощу.

Будинок давно «відстоявся». Будинок уже дав усадку, навряд чи піде тріщинами або він «попливе». Найнадійніший варіант - старий будинок після капремонту, де нові комунікації, скління і оновлення фасаду.

Прозорість угоди. Передача квартири з рук в руки проходить за договором купівлі-продажу.

Вартість житла. Ціна квадратного метра в новобудові, як правило, менше, ніж на вторинному ринку.

Що стосується негативних характеристик, то квартири у новобудові:

Квартиру ви бачите тільки на плані. У реальності - тільки через пару років.

Квартира ще не добудована. Тобто гроші заплачені, а жити ще не можна. Це особливо неприємно для тих, хто вирішив поліпшити житлові умови, продавши стару квартиру і купивши нову.

Зволікання. Поки будинок добудують, здадуть держкомісії, підключать до всіх комунікацій, пустять ліфти ... Термін введення будинку в експлуатацію може затягнутися. Іноді - на кілька років.

Ціна ремонту. Квартири в новобудовах продаються «голими»: ні підлог, ні оздоблення стін, ні проводки, ні сантехніки, а іноді навіть міжкімнатних перегородок немає. Все це вам доведеться робити за окремі гроші. Через це цінові переваги новобудови стануть мінімальними.

Усадка нового будинку. Відбувається через три - сім років, незалежно від якості будівництва. Будинок при цьому може «поплисти», а ваші чудові дизайнерські стіни – потріскатися, а двері перекоситися.

Ремонт. Ось ви вже зробили ремонт і в'їхали - одним з перших. А сусіди за стіною щойно купили квартиру і почали приводити її в порядок. А як тільки вони закінчили - ремонтом зайнялися сусіди поверхом вище. І так - по всьому будинку. В результаті шум і бруд у під'їзді розтягнуться на рік-два.

Інфраструктура. Коли новий будинок, особливо дуже великий, вбудовується в порожнє місце в старому районі - може початися інфраструктурний колапс. Поліклініки, школи, дитячі садки, магазини, під'їзні шляхи - все це розраховано на колишню кількість жителів. І якщо магазини та інші комерційні заклади на що збільшився попит з'являться швидко, то все інше буде змінюватися вкрай повільно.

Нові райони. Якщо ж ви в'їжджаєте в будинок в одному з нових районів масового будівництва, будьте готові кілька років прожити в чистому полі - з будівництвом навколо, без інфраструктури, з не налагодженим транспортним сполученням. До того ж між вашим будинком і прекрасним видом на ліс, заради якого ви купили цю квартиру, і навіть заплатили дорожче, ніж за квартиру навпроти, через рік може вирости нова багатоповерхівка. І різницю в ціні вам ніхто не поверне.

Купуючи квартиру у на вторинному ринку, ви отримуєте ряд негативних характеристик, а саме:

Старий будинок. Старі комунікації, старі запахи, старі ліфти і під'їзди.

Сусіди. У старих будинках більшість квартир отримано мешканцями від держави. Тому в сусіди ви можете отримати і алкоголіків, і божевільних бабусь.

Довга біографія квартири. Якщо квартира кілька разів переходила з рук в руки, можуть бути проблеми, доведеться дуже ретельно перевіряти юридичну чистоту нерухомості.

Ціна. Вартість квадратного метра на вторинному ринку вище, ніж в новобудовах.

Паркінг. Прибудинкова територія у старих будинків - це вузькі під'їзні доріжки і маленькі дворики.

Малогабаритна квартира - дуже компактне планування. Трьом людям в одній квартирі буде замало місця.

Отже, аналізуйте, думайте, обирайте самостійно, який  із запропонованих варіантів вам більше до вподоби: чекати довго чи одразу заселитися у квартиру; отримати нову комунікація чи старий водопровід; жити у новому районі міста чи густонаселеному кварталі; платити дорожче чи зачекати і зекономити.

 

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!