Програма «СвітлоДім»: як багатоквартирні будинки отримають до 300 тисяч на генератори
Програма "СвітлоДім" для фінансування автономних джерел живлення
Як повідомляє ХВИЛЯ: Український уряд запустив програму "СвітлоДім", метою якої є фінансування автономних джерел живлення для багатоквартирних будинків. Прийом заявок на участь у програмі стартував 30 січня. Про це повідомила прем'єр-міністр Юлія Свириденко. Програма надає можливість об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), житлових кооперативів та управителів отримати фінансування для забезпечення своїх будинків генераторами, системами безперебійного живлення або сонячними панелями.
Держава надає від 100 до 300 тисяч гривень на один об'єкт, залежно від кількості поверхів та під'їздів у будинку. Заявки можуть подаватися через сайт програми або на порталі "Дія". Розгляд заявок здійснює комісія при Міністерстві розвитку громад та територій. Програма "СвітлоДім" діє в громадах з офіційно зафіксованою надзвичайною ситуацією в енергетиці. На першому етапі вона доступна для мешканців Києва та Київської області.
Енергетична стійкість та соціальна стабільність
Юлія Свириденко зазначила, що підтримка енергетичної стійкості житла є одним із пріоритетів уряду в умовах постійних атак на енергосистему. Програма "СвітлоДім" є частиною системного підходу до посилення енергетичної стійкості багатоквартирних будинків, що дозволить людям легше переживати тривалі відключення електроенергії та швидше відновлюватися після чергових атак.
Запуск програми "СвітлоДім" свідчить про зусилля українського уряду у відповідь на виклики, пов'язані з енергетичною кризою, що виникла внаслідок воєнних дій. - Юлія Свириденко
Фінансування автономних джерел живлення може суттєво покращити якість життя мешканців багатоквартирних будинків, зокрема в умовах частих відключень електроенергії, що стало звичним явищем у багатьох регіонах. Таким чином, програма не лише сприяє енергетичній незалежності, але й підвищує соціальну стабільність у громадах, які її реалізують.
Читайте також

