Найпопулярніше зараз

США спалили 8 років виробництва “Томагавків” за два тижні

США виробництво ракет Томагавк за два тижні
Американці знищили понад вісім років запасів ракетного озброєння за короткий термін. Фото: ХВИЛЯ

Аудит військової операції "Епічна лють"

Як повідомляє ХВИЛЯ: У подкасті School of War президент Anduril Крістіан Броуз та ведучий Аарон Маклейн провели аудит військової операції США проти Ірану під назвою "Епічна лють". Основні висновки, які були зроблені під час обговорення, стосуються значного виснаження запасів критичних боєприпасів, невідповідності військової доктрини США сучасним викликам війни, а також необхідності адаптації оборонних стратегій до нових реалій.

Протягом перших двох тижнів операції "Епічна лють" США витратили приблизно вісім років виробництва ракет "Томагавк". Крістіан Броуз зазначив:

“ми спалили приблизно вісім років виробництва Томагавків за перший тиждень-два війни”.

Він підкреслив, що, на його думку, існують серйозні підстави вважати, що ситуація могла б скластися зовсім інакше, якби були враховані уроки минулого, що стосуються міжнародних конфліктів.

“До того типу війни, який ми бачили в Україні, а якщо чесно, то й до всього американського військового досвіду в принципі, ми зараз не готові. Не з тією армією, яка в нас є”,

- зазначив Броуз.

Необхідність адаптації стратегій

Важливою темою обговорення стала необхідність переходу від дорогих високотехнологічних систем до поєднання їх з масовими дешевими боєприпасами. У цьому контексті Броуз згадав про нову крилату ракету Barracuda, яка розробляється Anduril. Пентагон оголосив про угоду з компанією Anduril, що передбачає виробництво 1000 одиниць цієї ракети на рік протягом трьох років. Barracuda є крилатою ракетою наземного запуску дальністю кілька сотень миль.

Під час обстрілів у рамках операції США залучили український персонал та техніку для допомоги. Аарон Маклейн зазначив, що

“показово, під час цих обстрілів ми привезли українців, буквально український персонал і їхню техніку, щоб вони нам допомогли”.

Це підкреслює важливість міжнародної співпраці у військових конфліктах.

Броуз також вказав на критичну роль штучного інтелекту та управління даними для систем протиповітряної оборони. Він зазначив, що

“ми навіть близько не наближаємося до тієї кількості зброї, яка реально потрібна. Україна нам це показала”.

У зв’язку з цим, він закликав до відновлення промислової бази для виробництва простої зброї, щоб забезпечити достатню кількість боєприпасів у разі кризових ситуацій.

Загалом, аудит операції "Епічна лють" вказує на серйозні проблеми в підходах США до ведення війни, які потребують термінового перегляду та адаптації до нових реалій сучасного бойового середовища.

Аудит операції "Епічна лють" підкреслює нагальність перегляду стратегії США у військових конфліктах, враховуючи витрати боєприпасів і необхідність адаптації до нових реалій. Військова доктрина, яка не відповідає викликам сучасності, може призвести до серйозних наслідків в умовах глобальних конфліктів. Важливість міжнародної співпраці та впровадження нових технологій, таких як штучний інтелект, також стають критичними для підвищення ефективності військових операцій.

У світлі останніх подій, пов'язаних з військовими діями США, виникає питання про їхню готовність до потенційних конфліктів з іншими державами, зокрема з Китаєм. Як свідчить ситуація з дефіцитом ракет, військові запаси США потребують термінового оновлення та адаптації до нових викликів. Це особливо важливо, враховуючи уроки, які можна винести з поточної операції "Епічна лють".

Читайте також

Реклама