США про загрозу від КНДР: Такого не було з часів Корейської війни

За словами глав Пентагону і Держдепу, їх не цікавить зміна режиму в КНДР або об'єднання Кореї, як і розміщення військ США на північ від 38-ї паралелі

США змінюють провальну зовнішню політику "стратегічного терпіння" щодо Північної Кореї. Про це йдеться в колонці авторства глави Пентагону Джеймса Меттіса і держсекретаря США Рекса Тіллерсона, опублікованій 14 серпня в газеті The Wall Street Journal.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:   Гройсман обговорив з віце-президентом Єврокомісії перспективи співпраці з ЄС

Глави відомств акцентували увагу на тому, що подібного напруження відносин між Пхеньяном і Вашингтоном не було з часів Корейської війни в середині ХХ століття.

Крім того, у Вашингтоні заявили, що "посилять тиск на економіку Північної Кореї" і продовжать вимагати від країн-членів ООН Китаю і Росії виконання пакету санкцій по перерізанню економічних артерій в КНДР. Ці заяви прозвучали на тлі того, що в Радбезі ООН можуть готувати ще один удар по економіці тоталітарної держави.

"Північна Корея тепер стоїть перед вибором: обрати новий шлях до миру, процвітання і міжнародного визнання, або ж продовжити йти в глухий кут войовничості, бідності та ізоляції. США прагнуть і працюють за першим варіантом, однак залишаються напоготові щодо другого", - написали Меттіс і Тіллерсон.

"Скажемо ще раз: будь-яка атака буде відбита, і будь-яке використання ядерної зброї отримає ефективний і пригнічує відповідь", - пишуть вони.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:   "Укренерго" повністю припинило подачу електрики в "ДНР"

Мета санкцій тиску, за словами глав відомств, полягає виключно в денуклеаризації Корейського півострова.

"США не цікавить зміна режиму або прискорення об'єднання Південної та Північної Корей. Ми не шукаємо привід для розміщення американського гарнізону на північ від демілітаризованої зони. Ми також не відчуваємо бажання нашкодити і без того давно страждаючому північнокорейському народу, який стоїть відрізняти від людей режиму в Пхеньяні ", - сказали у Вашингтоні.

Також чиновники торкнулися теми непростих відносини США і КНР. За словами глав відомств, вимоги Китаю про нерозміщення на території Південної Кореї американської протиракетної системи THAAD "нереалістично зважаючи гострих загроз на півострові", пише ЛІГА.Новини