Сталеві труби: види, маркування

Сталеві труби: види, маркування

Як ми знаємо труби - це довгі, металеві, порожнисті вироби які використовують для різних цілей. Вони з'явилися на початку 1800-тих років і до цього дня широко використовуються в машинобудуванні, побутовій техніці, нафтовій промисловості, медицині, в них транспортують різні рідини. При виготовленні використовується два способи, в результаті чого виходить зварна або безшовна труба.

У цих двох методах, сира сталь спочатку відливається, далі їй надається форма з якої вже виготовляється труба. Після виготовлення продукція остаточно обробляється, вирівнюється, вимірюється, тестується.

FQDk0fP4Nl7fwJH-Gt9xAVgvEL6ZbKUPiT1UZDZgQOoXPfc1I0td6azh0NvIvw9-X8wPxCqSIov4tT2jtGGTlAGChfJRmZJvvl1OERDltThvrxy0GkP5dK3ubKDa0lR3flLVgu_7

Де застосовуються труби?

Сталеві труби, мідні та інші, мають різні сфери застосування та іноді взаємозамінюються або комбінуються. Наприклад мідь добре віддає тепло, тому використовується у якості теплообмінника в системах опалення та вентиляції. Чавун прекрасно підходить для систем каналізації та відводу хімічних відходів. Труби з вуглецевої сталі застосовуються для різних технологічних і гідравлічних трубопроводів. Нержавіюча сталь цінується в системах високого очищення води та в системах зі стисненим повітрям. Оцинкування незамінні для установки водостічних систем.

Як відбувається контроль якості

Ще на самому початку перш ніж почнеться виготовлення труб, вихідний матеріал перевіряється на якість, виключаються шкідливі домішки та неметалеві включення. Далі вже готову трубу тестують:

  1. Перевіряють якість зварного шва на дефект, ударостійкість, на розрив, металографія, його в'язкість повинна становити не менше 90%.

  2. Ультразвукове дослідження, ретельно досліджується зона близько шва;

  3. Гідровипробування. Створюється високий тиск всередині труби, який досягає 700 атмосфер.

Після випробувань трубу консервують покривши її тонким шаром технічного мастила. Для захисту від іржавіння виріб може покриватися цинком, в залежності від використання труб, можуть використовуватися також інші покриття або фарбування.

L_e8_-kIWpZZ1DFauTksDuDYdqv7Mo-i5YZLWgSNcxU2S2ODT0AEl2Mk-SQfTxwoUAEv92f095VPXMPO4F-j92M5JOfhbM5GyM9PcsWgjNU7u75lc5XiH2BLTKge_vm0YQ3pEY2e

Як маркується виріб?

Виготовляючи цей продукт, можна контролювати діаметр, і товщину труби. Він може варіювати від крихітних трубочок використовуваних в медицині й до великих труб через які перекачується нафта або газ. Крім цього, можуть використовуватися різні марки сталі, які впливають на міцність і гнучкість виробу. Основною сировиною при виробництві є сталь, яка складається в основному із заліза і в невеликій кількості можуть бути присутні домішки інших речовин. Залежно від товщини прокату і процентного співвідношення хімічних речовин, змінюється і маркування. Наприклад, звичайна вуглецева сталь позначається буквами Ст.

  • Ст0 - цифра «0« вказує на те, що відсоток хімічних речовин не вказується;

  • Ст1 кп; пс; сп - ці літери позначають ступінь розкислення (відповідно до порядку: кипляча; напівспокійна і спокійна).

Всі ці показники впливають на опір розриву і межі текучості. На трубах виготовлених з різних марок сталі може вибиватися відповідна інформація:

  • марка сталі;

  • діаметр і товщина стінки;

  • інфо про те коли випущена труба, номер партії;

  • хімічний склад, механічні властивості;

Вибираючи та купуючи сталеві труби, звертайте увагу не тільки на ГОСТ і ТУ, а також на зовнішній вигляд виробу. На поверхні не повинно бути тріщин, накатів, великих задирок, зріз повинен бути виконаний під прямим кутом. Можна закрити очі на подряпини, невеликі вм'ятини, тонкий коричневий пил на поверхні.Купити трубу можна за посиланням: https://dimaxtd.com.ua/

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!

Коментувати: