Штрафи за паркування тепер у Дії: Львів запустив пілотний проєкт
Стартував пілотний проєкт у Львові: штрафи за паркування тепер видно в мобільному додатку
У Львові запустили нову функцію - тепер водії можуть бачити штрафи за порушення правил паркування прямо у мобільному застосунку "Дія". Цю інформацію надає директор департаменту мобільності та вуличної інфраструктури Львівської міської ради Олег Забарило.
Львів став першим містом в Україні, де штрафи за порушення правил паркування відображаються безпосередньо у мобільному застосунку "Дія". Водії отримують сповіщення миттєво й можуть одразу сплатити штраф онлайн, без очікування паперових постанов поштою.
За словами Олега Забарило, ця інтеграція стала можливою завдяки співпраці міської ради, Мінцифри та технічних партнерів, які протягом кількох місяців тестували з'єднання з системою паркувальних інспекторів. Автоматизація процедури дозволить місту заощадити кошти, які будуть використані на розвиток дорожньої інфраструктури.
Важливі поради для водіїв та плани розширення
Експерти рекомендують водіям регулярно перевіряти додаток, навіть якщо паперового повідомлення на лобовому склі немає. Внесення штрафу до застосунку "Дія" свідчить про те, що постанова набрала чинності, і ігнорування цього може призвести до подвоєння суми через пені.
Після успішного запуску у Львові, Мінцифра планує розповсюдити цифрові штрафи на інші міста України. Київ та Дніпро вже готуються до підключення цього сервісу.
Пілотний проєкт у Львові, що дозволяє водіям бачити штрафи за паркування в мобільному додатку, є першим в Україні. Планується розширення цієї програми на інші міста, що сприятиме більш ефективному контролю за порушеннями правил паркування та сприятиме розвитку дорожньої інфраструктури.
Читайте також

