Тарифи на світло зростуть із вересня: скільки заплатять українці
Як повідомляє hvylya.net: На останньому засіданні Нацкомісії з питань державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 26 серпня було прийнято рішення підняти тарифи на електроенергію в Україні з вересня. Заходи стосуватимуться енергопостачання небутових клієнтів, поки тарифи для домогосподарств залишаться незмінними.
"Таке рішення зменшить взаємне боргове навантаження і дозволить підготувати номенклатуру аварійних запасів у разі ворожих обстрілів,"
– пояснив директор компанії "Розумні електромережі України" Олександр Баранюк.
Згідно з рішенням, тарифи зростуть на 14% для великих промислових споживачів та на 23% для середніх підприємств. Найбільші зміни вартості енергії очікуються в Кіровоградській, Рівненській та Хмельницькій областях, а найменше – в Чернігівській, Львівській та Черкаській областях.
Плани уряду
У найближчому майбутньому уряд планує переглянути тарифи в прикордонних регіонах з листопада, що може вплинути на діяльність енергетичних підприємств у Миколаївській, Харківській, Запорізькій та Сумській областях, а також на центральні енергомережі Дніпра.
Поточно тариф на електроенергію становить 4,32 грн за кВт·год, проте з листопада можливе збільшення для домогосподарств після завершення дії пільг. Фахівці стверджують, що поточна ціна електроенергії не відображає реальних витрат енергопостачальників.
Було прийнято рішення про підняття тарифів на електроенергію для небутових споживачів в Україні із вересня. Важкі рішення, які можуть вплинути на вартість електроенергії для бізнесу, але побутові тарифи для населення залишаться незмінними. Також уряд планує переглянути тарифи у прикордонних регіонах та можливе подорожчання для громадян у листопаді.
Читайте також

