У Кабміні затвердили нові правила нарахування субсидій

Кабмін змінив строк несплати за комуналку, після якого в українців заберуть субсидію.

На засіданні уряду у вівторок, 6 лютого, Кабмін змінив строк несплати за комуналку, після якого в українців заберуть субсидію. Раніше він становив 2 роки, тепер - 30 днів. Правда субсидію не будуть забирати, якщо сума заборгованості не перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів громадян - 340 грн.

Допомоги не позбавлять, якщо борг утворився через затримки з виплатою монетизованих субсидій.

У минулому році борги за комунальні послуги зросли на 23 млрд грн - до 55,6 млрд грн, свідчать дані Держстату. З цієї суми заборгованість споживачів становить понад 26 млрд грн. Це свідчить, що нинішні тарифи не відповідають рівню доходів українців. Для деяких вони непосильні.

"При зростанні тарифів на 23,5%, а також взяті зобов'язання перед МВФ, підвищити їх ще на 20% з 1 травня 2019 року, бюджет на субсидії зменшили на 22,5%. Враховуючи борг по субсидіям на кінець 2018-го - 6,87 мільярдів гривень, українці фактично можуть розраховувати на загальний обсяг фінансування субсидій у 48,13 мільярдів гривень. Цього критично мало", - говорить аналітик Тарас Галайда.

За його словами, українська влада зобов'язалася перед МВФ скоротити бюджет субсидій на 2019 рік. Це, наприклад, роблять шляхом скорочення соціальних норм для розрахунку субсидій на ЖКП в середньому на 11%. Мова йде про скорочення обсягу споживання газу з 4,5 куб. м до 4 куб. м, норми централізованого опалення з 1 травня 2019-го.

 

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

141