Україна повернула з полону 205 громадян: Зеленський назвав деталі обміну
Україна повернула з російського полону 205 осіб - 185 військових та 20 цивільних громадян.
Звільнення відбулося в рамках комбінованого обміну: частину полонених повернули згідно з домовленостями у Стамбулі, частину - у межах чергового, 69-го обміну. Серед 185 військових - 183 рядові та сержанти, а також два офіцери. Військовослужбовці повертаються додому, представники Збройних Сил України, Військово-Морських Сил, Сухопутних військ, ТрО, Десантно-штурмових військ, Національної гвардії та Державної прикордонної служби.
Віддана борцям за Україну
Визволені українці захищали країну на різних напрямках. Серед них є оборонці Маріуполя та "Азовсталі", а також нацгвардійці, які потрапили в полон, охороняючи ЧАЕС. Наймолодшому звільненому захиснику виповнилося 26 років, найстаршому - 59. Практично всі визволені сьогодні військові та цивільні українці перебували в неволі з 2022 року.
"Повертаємо додому 185 наших захисників із російського полону. Із захисниками також повертаються цивільні - 20 наших людей. Усім обов'язково буде надана необхідна підтримка", - написав Зеленський.
Медична та соціальна допомога
Президент додав, що від початку повномасштабного вторгнення Україні вдалося повернути додому вже більш ніж 7 тисяч людей. Звільнені з полону пройдуть повний медичний огляд, отримають допомогу з фізичної та психологічної реабілітації та всі передбачені державою виплати. Координаційний штаб продовжує роботу з пошуку, документування та повернення кожного, хто перебуває в російській неволі.
Підсумок: Україна вдало повертає з полону своїх військових та цивільних громадян, які захищали країну від агресії. Після звільнення всім надається необхідна підтримка, включаючи медичний та соціальний захист.
Читайте також

