Україна пропонує країнам Затоки захист від іранських дронів: що отримає Київ в обмін
Практична допомога України країнам Перської затоки
Як повідомляє Главком: Україна пропонує країнам Перської затоки практичну допомогу в захисті від іранських дронів-камікадзе, обмінюючись досвідом протидії на фінансування оборонної промисловості та ракети для системи Patriot. Діалог ведеться паралельно з США про доступ до технологій протиповітряної оборони.
Посол України в США Ольга Стефанішина зазначила, що іранські безпілотники слугують стратегічним засобом агресії з грудня 2022 року. Вона підкреслила, що Україна надала країнам Затоки експертизу за їх запитом після телефонних розмов президента Зеленського.
“Для України було справді важливо показати, що ми можемо запропонувати не політичну позицію, занепокоєння чи співчуття, а негайні дії та негайний ефект” – Ольга Стефанішина.
Важливість співпраці в сфері безпеки
Країни Близького Сходу використовували понад 800 ракет PAC-3 за три доби під час останніх масованих атак, тоді як Україна за весь час повномасштабної війни ніколи не мала такої кількості ракет PAC-3 одночасно. Стефанішина також акцентувала, що ці дрони були розроблені та передані Росії умисно для ударів по містах із метою вбивства цивільного населення, а не для використання на лінії фронту.
“Ту саму технологію іранці застосували під час ізраїльсько-американської операції в Ірані” – Ольга Стефанішина.
Україна пропонує практичну допомогу в захисті від дронів, досвід протидії, дрони-перехоплювачі та унікальний бойовий досвід. Крім того, країна веде переговори щодо фінансування оборонної промисловості, обміну технологіями безпілотників з США та доступу до ракет протиповітряної оборони. Країни Перської затоки використовують ракети PAC-2 та PAC-3 для систем Patriot, що підкреслює актуальність і важливість співпраці в цій сфері.
Ця ініціатива України підкреслює важливість міжнародної співпраці у сфері безпеки, особливо в умовах зростаючих загроз з боку дронів і нових технологій ведення війни. Співпраця з країнами Перської затоки може не лише зміцнити оборонні можливості цих держав, але й створити нові можливості для України в сфері оборонної промисловості та технологій. Обмін досвідом і технологіями може стати важливим кроком у зміцненні регіональної безпеки та стабільності.
Читайте також

