Україна отримала $44,9 млрд у 2025 році: на що підуть кошти у 2026-му
Уряд України разом з міжнародними партнерами провів зустріч для обговорення питань бюджетної підтримки в 2026 році, допомоги енергосектору та реформ. Участь у заході взяли Прем’єр-міністр України Юлія Свириденко та інші міністри уряду.
Бюджетна підтримка та потреби
Міністр фінансів Сергій Марченко підкреслив, що стабільність державного бюджету в 2025 році є результатом спільної роботи уряду та міжнародних партнерів. Залучена міжнародна фінансова підтримка складає 44,9 млрд доларів США, включаючи підтримку сектору безпеки й оборони.
“Проєкт Державного бюджету України на 2026 рік передбачає пріоритетне фінансування сектору безпеки й оборони, що становить більшу частину усіх видатків. Партнери також обговорили додаткову допомогу для зміцнення енергомереж та відновлення інфраструктури”, – підкреслив Марченко.
Додаткова підтримка та реформи
Марченко також наголосив на необхідності додаткових механізмів підтримки, включаючи репараційний кредит, для фінансування соціальних та оборонних витрат. Уряд разом з партнерами обговорили підтримку для зміцнення енергомереж та відновлення інфраструктури.
В ході зустрічі було визначено, що в 2026 році буде надана значна підтримка у секторах безпеки й оборони, енергетики та інфраструктури. Уряд віддав пріоритет цим галузям на наступний рік і домовився про додаткову фінансову допомогу від міжнародних партнерів.
Читайте також

