Уляну Супрун повернули до виконання обов'язків міністра

14 лютого Окружний адміністративний суд Києва скасував своє рішення, яке забороняло Уляні Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я. Напередодні Кабмін своєю постановою узаконив її право на це, пояснив суддя Богдан Санін.

Адмінсуд відсторонив Супрун 5 лютого — до завершення розгляду справи про її подвійне громадянство. Позов подав депутат від Радикальної партії Ігор Мосійчук. "2015 року Супрун отримала громадянство України. Водночас досі перебуває в підданстві США. В Україні існує єдине громадянство", — йдеться в повідомленні суду. 15 лютого відбулося перше засідання. Суддя Сергій Каракашьян заявив про самовідвід.

Нагадаємо, раніше суд заборонив Уляні Супрун виконувати обов’язки очільниці МОЗ

— Нового виконувача обов'язків міністра ніхто не шукатиме за кілька місяців до виборів, — говорить політолог Петро Олещук

— Радикали виграли електоральні бали в очах частини суспільства, яка виступає проти медреформи. Для неї видаються героями, які борються за здоров'я простої людини. Через позов хотіли отримати рекламу перед виборами. Відсторонення Супрун — не ціль, а засіб, щоб опинитися у центрі інформаційного поля. Великий резонанс, підтримка активістів, президента, уряду дозволили чітко зрозуміти, що Супрун недовго буде відсторонена. Зараз усе стало на свої місця.

Призначення Уляни Супрун на посаду міністра могло б спростити її діяльність. Її не можна було б усунути від виконання обов'язків через суд. Але теперішній парламент не набере потрібної кількості голосів. Супрун може стати повноцінним міністром після обрання нової Верховної Ради 27 жовтня.