Уряд підвищив мінімальні ціни на алкогольні напої

Кабмін України ухвалив рішення про підвищення мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін на алкогольні напої.

Відповідне рішення ухвалили на засіданні уряду 5 вересня, передає «Інтерфакс-Україна» з посиланням на відповідне рішення уряду.

Зокрема, мінімальні ціни на лікеро-горілчані вироби мають зрости на 12,4-12,9%, ціни на віскі, ром та джин — на 12%, коньяк — на 6,6-9,5%, вино — на 4,5-13,5%.

Таким чином відповідно до рішення уряду, мінімальна роздрібна ціна на півлітрову пляшку горілки зросте до 89,4 гривень, мінімальна вартість пляшки вина у роздрібних мережах зросте на 8,9%, зокрема пляшка об’ємом 0,7 літрів коштуватиме щонайменше 49 гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:   Ціни на газ в Україні до жовтня не підвищуватимуть

Востаннє мінімальні ціни на алкогольні напої підвищували у вересні минулого року. Нове підвищення цін пов’язують з ростом цін на компоненти алкогольних виробів, зокрема на спирт та скляну тару.

Як зазначається, рішення набуде чинності за 10 днів після його офіціної публікації у ЗМІ уряду.

Раніше повідомлялось, що рішення про підвищення цін на алкоголь розроблялось у Міністерстві економічного розвитку та торгівля ще у червні 2018 року.

«На сьогодні розмір мінімальних цін не відповідає реальним витратам суб’єктів господарювання на виробництво та реалізацію алкогольних напоїв та потребує корегування», — пояснювали таке рішення у Мінекономіки.