В окупованому Криму вже близько півмільйона переселенців з Росії, - Джемілєв

Лідер кримських татар, народний депутат, Мустафа Джемілєв переконаний, що води в Криму для місцевих жителів повинно вистачати, але окупаційна влада левову частку водних запасів використовує на військові бази і на потреби переселенців з Росії, яких уже понад півмільйона на півострові.

Про це лідер кримських татар Джемілевв заявив в інтерв'ю Обозревателю, пише видання INKORR.com

Джемілєв зазначив, що нераціональне використання водних ресурсів - головна проблема Криму.

За словами лідера кримських татар, зараз Росія активно звозить своїх громадян на постійне поселення в Крим, а це тягне за собою масове будівництво житла та інфраструктури в регіоні, які вимагають додаткових запасів води.

«За нашими оцінками, вони привезли вже близько півмільйона людей. На вкрадену територію вони заганяють своїх жителів. Ось таке це держава», - розповів Джемілєв.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  80 тисяч російських військових залишаються на кордоні України, – NYT

Крім того, щорічно з-за допомогою різних хитрощів РФ стимулює росіян їхати відпочивати до Криму, що створює додаткове колосальне навантаження і вимагає пошуку додаткових джерел прісної води в регіоні.

Разом з тим за словами Джемілєва, не варто скидати з рахунків і військові бази, які споживають левову частку водних запасів Криму.

Мустафа Джамільов також звернув увагу ще на один факт, який надалі приведе до екологічної катастрофи в Криму. Так, за його словами, окупаційна влада викопує артезіанські колодязі і після їх активної експлуатації, коли вода в них закінчується, колодязі закопує і викопують наступні.

Лідер кримських татар акцентував увагу на тому, що після окупації Криму Росією в 2014 році Україна перекрила Північно-Кримський канал, вода по якому йшла з материкової частини України, а саме він забезпечував більш 80% потреб півострова в прісній воді.

На завершення Джамільов зазначив, що поки Крим знаходиться під окупацією Росії ні про які постачання води з боку України мови бути не може, оскільки населенню води цілком вистачає і Україна не буде виступати спонсором мілітаризації Криму РФ.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

217