В Україні демографічна криза - названо причини різкого скорочення чисельності населення

Населення України скоротилося приблизно 170 000 осіб в 2016 році, повідомили в уряді.

Це серйозна проблема для країни, вважають експерти. Люди вмирають через погані умови життя, зниження екологічних стандартів, або війну. Інша проблема полягає в тому, що найбільш активна робоча сила розглядає еміграцію.

В Україні більше людей помирають, ніж народжуються. У 2016 році на кожне народження в Україні припало 1,5 випадки смерті, згідно зі звітом за січень за даними Державної служби статистики України.

До кінця 2016 року населення України зменшилось на 9,5 мільйона від свого піку - 52 244 100 осіб - в 1993 році. Цифри, однак, вимагають трохи контексту.

У 2014 році вперше за пострадянську епоху, національні дані населення України виключили Крим і окуповані території.

Отже, населення України скоротилося майже 2,5 мільйона тільки в 2014 році через ці втрачені території. Проте, втрати лише посилили довгострокову демографічну тенденцію.

Державна служба статистики України повідомила, що провідною причиною смерті в 2016 році була хвороба серця (68 відсотків смертельних випадків), а потім рак (18 відсотків).

За словами факультету Київського національного економічного університету, високий рівень смертності в країні спостерігається також через низьку якість медико-санітарної допомоги, збільшення числа епідемічних захворювань, а також зловживання алкоголем і наркотиками.

Ірина Федець, старший науковий співробітник Інституту економічних досліджень і політичних консультацій, списує депопуляцію в Україні на погіршення якості життя і обмежений доступ до якісного медичного обслуговування. Окрім того, до причин смертей експерт додала алкоголь, низькоякісну їжу, забруднення навколишнього середовища і Чорнобиль.