Вибираємо стабілізатор напруги один трифазний чи три однофазні, коли і як рекомендовано?

. Стабілізатор – це «вартовий», що піклується одночасно про економію ваших коштів, цілісність та працеспроможнсть електричних приладів, а також про здоров’я нервової системи власника квартири чи будинку й, звичайно, про безпеку.

Зауважимо, що стабілізатор напруги може стати захисником не лише певного обладнання, а й загального електричного потоку будинку чи квартири, тобто гарантувати забезпечення якісною електроенергією всього помешкання.

Особливості вибору стабілізатора

Вибір стабілізатора напруги – непростий процес, тому що на остаточне рішення впливає велика кількість факторів.

Так, потрібно пам’ятати, що в момент ввімкнення будь-який електродвигун споживає енергії в декілька разів більше, ніж під час роботи в штатному режимі. Тому, якщо на рівень навантаження суттєво впливає двигун, який є головним споживачем електроенергії в конкретному пристрої (наприклад, це холодильник чи занурювальний насос), при виборі стабілізатора потрібно потужність цього мотора (вона вказується в техпаспорті) помножити на три, щоб завчасно запобігти перевантаження стабілізатора напруги в момент ввімкнення пристрою .

Професіональна порада: краще віддати перевагу моделі стабілізатора з 20% запасом від зазначеної споживаної потужності навантаження. Так можна гарантувати ощадний режим роботи пристрою, опікуючись збільшенням терміну його служби. Також це сприятиме створенню резерву потужності щодо безпечної можливості підключення додаткового обладнання.

Однофазний або трифазний: що взяти до уваги при виборі стабілізатора напруги

Перше що потрібно зробити – з’ясувати, скільки фаз мережі, до якої буде під'єднуватись прилад. Є стабілізатори трифазні та однофазні. Зазначимо, що номінальна потужність однієї фази – 220В.

Однофазні прилади підключають до мережі з однією фазою (1-й провід – з однією фазою, а другий – «нульовий». Номінальне навантаження 220В. Є цифрові та електромеханічні однофазні прилади.

Трифазний стабілізатор призначений для підключення до мережі з аналогічною кількістю фаз (три дроти – трифазні, один – «нульовий»). Номінальний показник навантаження становить 380В.

Якщо електромережа в квартирі чи в будинку однофазна, то варіант один – встановлення однофазного стабілізатора. Лише потрібно обрати тип та вид пристрою: цифровий чи електромеханічний, підлоговий чи настінний.

Трифазна мережа дає більше можливостей для вибору, тому що можна придбати один трифазний прилад чи три однофазних (до кожної окремої фази буде приєднано окремий пристрій).

Результат пошуку зображень за запитом "стабілізатор напруги трифазний ціна"

Поради щодо вибору стабілізатора напруги

Щоб вибрати надійну та ефективно працюючу модель стабілізатора напруги, потрібно взяти до уваги поради спеціалістів.

Отже, для неопалювального приміщення необхідно придбати морозостійкий стабілізатор. Таке рішення обумовлене технікою безпеки, тому що звичайний прилад встановлювати в холодному приміщення небезпечно: ймовірна поява конденсату, який може призвести до короткого замикання, тобто термін діє приладу теж буде дуже коротким. Крім того потрібно взяти до уваги, що вихід із ладу пристрою через появу конденсату автоматично скасовує дію гарантійного талона.

Оптимальний варіант встановлення стабілізатора, що має широкий номінальний діапазон напруги на виході. З урахуванням можливість перепадів напруги в літній та зимовий періоди, зазначений варіант можна вважати найкращим.

Важлива практична рекомендація: якщо ви думаєте, який стабілізатор купити й точно знаєте, що мережа трифазна, спробуйте з’ясувати кількість споживачів цієї мережі. Якщо таких мало або вони взагалі відсутні, краще замовляти три однофазних пристрої.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

163