З 1 лютого Україна відновила імпорт електроенергії з РФ

Україна з 1 лютого відновила імпорт електроенергії з Росії  — протягом кількох годин на день.

Про це свідчать дані Європейської мережі системних операторів передачі електроенергії ENTSO-E, пише видання INKORR.com

За даними добових аукціонів «Укренерго», постачання здійснюватиме «ОНК-ГРУП». Компанія зареєстрована в Одесі, кінцевим бенефіціарним власником вказаний Віктор Мілевський.

За результатами місячного аукціону доступ до перетину «Росія — Україна» з 1 по 28 лютого потужністю 50 МВт викупило «Укренерго». Ще по 100 МВт на весь місяць і додатково на другу його половину придбало ТОВ «Стімекс». 

Бенефіціарами «Стімекс» є Ольга Дячик і Сергій Дружук, який раніше працював генеральним директором в «ПАККО Холдинг». Це підприємство нещодавно збанкрутувало.

Як пише видання «НВ», офіційно мережами володіє кіпрський офшор CB Retail Investment Public Ltd. Але інвестиційні банкіри, ритейлери та постачальники пов’язують«ПАККО Холдинг» з засновником аграрного холдингу Олегом Бахматюком, хоча він сам це заперечував.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Якими будуть ціни на газ для населення в лютому — список

Бахматюк  — фігурант справи про заволодіння понад мільярдом коштами стабілізаційного кредиту НБУ, зараз він у розшуку.

«Інтерфакс-Україна» зазначає, що на початку липня 2019 року компанія «Стімекс» отримала ліцензію на постачання електроенергії.

З 1 січня 2021 року НКРЕКП більше не може скасовувати результати аукціонів на доступ до пропускної спроможності перетинів з Росією та Білоруссю.

Водночас нещодавно виконувач обов’язків міністра енергетики Юрій Вітренко заявляв, що одним з його головних завдань на посаді буде від’єднання України від енергосистеми з РФ та Білоруссю та приєднання до європейської.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!

Коментувати: