Найпопулярніше зараз

Замок Потоцьких XVI століття стане культурним центром: як його відроджують

Старовинний замок на Тернопільщині
Історична спадщина XVI століття: як замок Потоцьких перетворюється на осередок культури.

Замок Потоцького в Козовій стане мультифункціональним центром

Руїни замку Потоцького XVI століття в Козовій на Тернопільщині планують перетворити в сучасний мультифункціональний культурний центр громади із виставковою залою, кафе, костелом, музеєм та укриттям. Проєкт реалізує громадська організація "Інститут міської культури". Для цього отримали грант 20 тисяч євро від Програми Європейського Союзу House of Europe. Перші заходи планують провести вже в січні. Як інформує "Главком", про це йдеться у сюжеті "Суспільного".

Історія будівлі

Будівля XVI століття в минулому мала оборонне значення. Згодом замок перетворили в броварню, а потім здійснювали тут виробництво безалкогольних напоїв. Тривалий час будівлю використовували як склад, розповідає новий власникпідприємець Ігор Мамус.

"Я сам козівчанин. Я жив поряд із замком, на сусідній вулиці. Мої вікна і моє подвір'я виходили зразу на нього. І я був зачудований, тому що будинки виглядали звично, а тут така стоїть споруда. І я, власне, перелазив всі підвали в цьому замку, коли дитиною був", - каже Ігор Мамус.

Підприємець розповідає, придбав замок, щоб створити тут артпростір. Каже, це була фактично руїна.

Плани на майбутнє

"Кажуть, легше подобувати новий будиночок, ніж зремонтувати старий. Ми вивезли звідси 50 см сміття", - каже власник замку.

У приміщенні Ігор Мамус планує відремонтувати дах та підлогу, обладнати опалення та зробити туалет. Усе хочуть встигнути до 1 січня.

"Замок і Козова до Другої світової війни мали інше архітектурне обличчя. Мрію відновити його хоча б частково", - додає підприємець.

Раніше повідомлялося, що на Черкащині переселенець вирощує найдорожчу в світі спецію.

Давні руїни замку Потоцького XVI століття в Козовій на Тернопільщині мають стати місцем для створення мультифункціонального культурного центру. Громадська організація "Інститут міської культури" отримала грант на цей проєкт від Програми Європейського Союзу House of Europe. Ця ініціатива покликана оживити історичну спадщину та створити новий простір для культурних заходів у громаді.

Читайте також

Реклама