Зеленський провів зустріч лідерів у Єревані: Канада дала $200 млн на ППО
Зустріч у Вашингтонському форматі
Як повідомляє Главком: Президент України Володимир Зеленський провів зустріч у Вашингтонському форматі на полях саміту Європейської політичної спільноти в Єревані, де обговорювалося посилення оборонних та енергетичних спроможностей України перед наступною зимою. Участь у зустрічі взяли провідні європейські лідери, серед яких:
- Емманюель Макрон
- Кір Стармер
- Джорджа Мелоні
- Йонас Гар Стере
- Дональд Туск
- Петтері Орпо
- Марк Карні
- Антоніу Кошта
- Урсула фон дер Ляєн
- Марк Рютте
Зокрема, під час зустрічі було акцентовано увагу на посилення протиповітряної оборони України, виробництво європейських систем і ракет, а також підтримку програми PURL. Окремо обговорювалося забезпечення Європи власними антибалістичними засобами. Зеленський подякував Канаді за оголошення про додаткові $200 млн для програми PURL, а також зазначив, що Марк Рютте підтвердив продовження постачання антибалістичних ракет для України в межах попередніх домовленостей.
"Хороша зустріч у Вашингтонському форматі на полях саміту Європейської політичної спільноти. Дякую кожному! Детально обговорили посилення ППО: виробництво необхідних європейських систем і ракет, підтримка програми PURL і можливості забезпечити Європу власними антибалістичними засобами," – підкреслив Володимир Зеленський.
Він також зазначив, що "дуже важливо, що всі партнери відзначили: позиції України зараз значно міцніші. Вдячний нашим воїнам".
Значення саміту
Цей саміт, що проходив під гаслом "Будуємо майбутнє: єдність і стабільність у Європі", зібрав лідерів 48 держав і урядів. Зазначимо, що це перший приїзд українського президента до Вірменії за останні 24 роки. Вірменія є членом військового союзу з Російською Федерацією, на її території розташована російська військова база. Бойові дії в районі Ормузької протоки спричинили паузу в міжнародних переговорних процесах.
Зустріч у Вашингтонському форматі відображає зростаючу підтримку України з боку європейських партнерів у контексті безпеки та оборони, що є особливо важливим на фоні загрози російської агресії. Поглиблення співпраці в сфері протиповітряної оборони та військових поставок підкреслює спільне прагнення до стабільності в регіоні. Наявність представників різних країн свідчить про важливість українського питання на міжнародній арені та готовність партнерів підтримувати Україну у її боротьбі за незалежність.
Крім того, під час зустрічі в Єревані обговорювалися інші важливі аспекти міжнародної підтримки України. Так, Фінляндія оголосила про виділення значних коштів для зміцнення обороноздатності, що підкреслює зростаючу єдність партнерів у підтримці України в умовах поточної загрози.
Читайте також

