Хто такий таргетолог: все про професію таргетолога

Сучасні професії, пов'язані з інтернетом, приносять багато можливостей. Тому важливо і дізнатися, хто такий таргетолог і СММ фахівець, і як він може професійно обійти своїх конкурентів. 

Загалом питання, хто такий таргетолог і чим він займається, важливе для будь-якого молодого фахівця. Адже попри те, хто це і що робить такий професіонал, ним можете стати буквально кожен. 

Хто такий таргетолог і що він робить?

Отже, таргетолог — це фахівець, який займається налаштуванням рекламних кампаній в інтернеті з урахуванням цільової аудиторії сторінки або сайту (таргетування). Ця професія виникла у зв'язку з розвитком інтернет-реклами та необхідністю ефективного залучення клієнтів через онлайн-канали. Вона і зараз актуальна. 

Хто такий таргетолог простими словами: таргетолог — це людина, яка допомагає компаніям і бізнесу рекламувати свої товари або послуги в інтернеті, щоб залучити саме тих людей, які можуть бути зацікавлені в їхній продукції. Він використовує спеціальні інструменти та знання про те, як правильно налаштувати інтернет-рекламу, щоб вона була ефективною. Загалом для нього головне — вміння і багато нового досвіду. 

хто такий таргетолог

Кілька слів про обов'язки таргетолога:

 1. Аналіз цільової аудиторії.

 2. Налаштування рекламних кампаній.

 3. Моніторинг та оптимізація кампанії.

 4. Розробка стратегій просувань.

 5. Аналітика ефективності кампанії.

Загалом, що входить в обов'язки таргетолога, залежить від компанії (роботодавця), а ще від ринку, який швидко змінюється. 

Що таргетологу доведеться робити? 

Обов'язки таргетолога безпосередньо залежать від досвіду і кваліфікації фахівця. Що точно доведеться робити: 

 1. Аналіз цільової аудиторії. Йдеться про вивчення демографічних характеристик, інтересів, поведінки та уподобань потенційних клієнтів. Таргетолог аналізує дані про цільову аудиторію, щоб зрозуміти, які групи людей будуть зацікавлені в продукції або послугах клієнта.

 2. Налаштування рекламних кампаній. У цей обов'язок входить вибір відповідних каналів реклами та параметрів таргетування для досягнення певних цілей. Таргетолог визначає, на яких платформах розміщувати рекламу (наприклад, соціальні мережі, пошукові системи), які аудиторії виключити або включити, які ключові слова або інтереси використовувати.

 3. Моніторинг та оптимізація кампанії. Після запуску рекламної кампанії таргетолог відстежує її результати (кількість кліків, конверсій). Він аналізує ці дані, щоб визначити, що працює добре, а що потребує поліпшення, і вносить відповідні коригування для оптимізації кампанії.

 4. Розробка стратегій. Таргетолог розробляє маркетингові стратегії та плани дій для досягнення поставлених перед ними цілей. Він може визначати пріоритети, обирати оптимальні способи досягнення цілей і розробляти плани реагування на зміни в ринковому середовищі.

 5. Аналітика. Йдеться про аналіз даних про результативність рекламних кампаній, створення звітів і дашбордів для клієнтів, надання рекомендацій щодо поліпшення ефективності реклами на основі отриманих даних. Таргетолог використовує різні інструменти та платформи для збору, обробки та інтерпретації даних.

Робота таргетолога непроста, і це потрібно враховувати, перш ніж навчатися на такого фахівця. 

Як стати таргетологом?

Вчитися на таргетолога не так і складно. Насамперед варто приділити час навчанню та отриманню досвіду. 

Для того, щоб стати таргетологом, важливо:

 1. Точно знадобиться знання основних принципів маркетингу, включно із сегментацією аудиторії, позиціонуванням продукту, циклом продажів. 

 2. Вивчення цифрового маркетингу. Далі, щоб у майбутньому знайти роботу, потрібне розуміння основ інтернет-маркетингу, включно з різними онлайн-каналами реклами, як-от контекстна реклама, соціальні мережі, реклама в пошукових системах. Такі знання можна отримати на різних тренінгах і курсах. Спеціальна освіта для цього не потрібна. 

 3. Уміння працювати з аналітикою. Приділити увагу варто і вивченню основних метрик та інструментів аналітики, як-от Google Analytics, для аналізу ефективності рекламних кампаній.

 4. Загалом, на цьому навчання можна на деякий час закінчити і перейти на отримання практики. Йдеться про досвід роботи з рекламними платформами, як-от Facebook Ads, Google Ads і схожі системи. Уміння налаштовувати й оптимізувати рекламні кампанії також потрібно напрацювати на практиці.

 5. Таргетологу точно потрібне вміння аналізувати дані та робити висновки для поліпшення ефективності рекламних кампаній. Така навичка точно стане в пригоді. 

Існують курси та програми навчання з таргетованої реклами, які можуть допомогти опанувати необхідні навички та отримати сертифікати, що підтверджують компетенцію.

Практика і постійне оновлення знань у цій галузі також відіграють важливу роль у становленні успішним таргетологом.

Скільки заробляє таргетолог у різних країнах світу? 

Заробітна плата таргетолога залежить від багатьох чинників, як-от досвід, місце розташування, розмір і тип компанії, з якою працює таргетолог, а також специфіка ринку праці в кожній країні. Тобто країна, де працює таргетолог, безпосередньо впливає на його заробіток. 

У країнах із розвиненим ринком праці та високим рівнем життя, як-от США, Канада, Велика Британія, Австралія та західні країни Європи, заробітна плата таргетолога може бути вищою, порівняно з країнами з низьким рівнем доходів.

хто такий таргетолог і чим він займається

У середньому, в розвинених країнах таргетолог може заробляти від кількох тисяч до десятків тисяч доларів на місяць, залежно від досвіду та спеціалізації. У країнах з низьким рівнем доходів заробітна плата може бути значно нижчою.

Заробіток онлайн може бути також різним. Адже тоді країна, де він живе, відрізняється від країни працевлаштування. Відповідно зарплата може бути вищою в рази. У цьому випадку також важливий досвід роботи та кваліфікація.