Хто такий фінансист: усе про професію фінансиста

Здавалося б, професія фінансиста досить популярна, але багато хто досі погано розуміє, хто такий фінансист і що робить такий фахівець. 

Відповідаючи на запитання, фінансист хто це, варто враховувати цілу низку чинників. На обов'язки і роботу загалом такого фахівця впливає тип компанії і навіть країна, де ця компанія розташована. 

Фінансист: хто це і що в нього за обов'язки?

Почнемо з того, що це за фахівець. Фінансист — це фахівець, який займається аналізом і управлінням фінансовими ресурсами (компанії або певної структури). Він володіє знаннями про фінансові інструменти, ринки, інвестиції, управління капіталом, а також про фінансову стратегію і планування. Загалом, у питаннях фінансів такий фахівець "як риба у воді". 

Професія фінансиста досить стара. Умовно така спеціальність з'явилася, щойно почали розвиватися торговельні відносини. Наприклад, у Стародавньому Римі існували банкіри, які надавали позики під відсотки. У середні віки в Європі розвивалися фінансові інститути, як-от біржі та банки, а фінансисти відігравали важливу роль у торгівлі, фінансуванні торговельних шляхів і фінансових операціях.

хто такий фінансист

З розвитком промисловості та світової економіки в XIX і XX століттях фінансисти стали відігравати ще більш важливу роль. З появою акціонерних компаній, міжнародної торгівлі, фондових і валютних ринків професія фінансиста стала дедалі різноманітною і затребуваною.

У сучасному світі фінансисти працюють у різних галузях, включно з банківською справою, інвестиціями, управлінням портфелем, корпоративними фінансами, фінансовим аналізом, консалтингом. У майбутньому для таких професіоналів також знайдеться місце в різних компаніях. 

Що робить фінансист? 

Обов'язки фінансиста залежать від конкретної спеціалізації та сфери роботи, але зазвичай вони включають:

 1. Фінансовий аналіз. Аналіз фінансових показників компанії, включно з балансом, звітом про прибутки та збитки, грошовими потоками та іншими фінансовими звітами.

 2. Розробка бюджетів компанії, контроль виконання бюджету та аналіз витрат і доходів.

 3. Управління капіталом. Ефективне управління капіталом компанії, включно з управлінням оборотним капіталом, інвестиціями та фінансовими ризиками.

 4. Прогнозування та планування. Розробка фінансових прогнозів, стратегій і планів розвитку компанії.

 5. Інвестиційний аналіз. Оцінка інвестиційних можливостей, аналіз інвестиційних проєктів і прийняття рішень про інвестування коштів компанії.

 6. Звітність. 

 7. Податкове планування. Мінімізація податкових зобов'язань компанії шляхом розроблення податкових стратегій і дотримання законодавства.

 8. Фінансовий консалтинг. 

Це лише загальний набір обов'язків фінансиста, деякі з них залежать від місця роботи. 

Як стати фінансистом в Україні? 

фінансист хто це

Щоб стати фінансистом в Україні, зазвичай потрібно:

 1. Освіта. Йдеться про вищу освіту в галузі фінансів, економіки, бухгалтерії або пов'язаної з ними спеціальності. 

 2. Професійне навчання. Також можна пройти додаткове професійне навчання та отримати відповідні сертифікати або кваліфікацію. 

 3. Будь-якому фінансисту в Україні потрібна практика. Не потрібно виключати і стажування. 

 4. Фінансисту, як і будь-якому фахівцю, потрібно створити мережеві контакти (у фінансовій галузі). 

Загалом, щоб бути в Україні затребуваним фахівцем, потрібно завжди вчитися і доповнювати свої знання. Завжди потрібно вивчати нові методи та інструменти аналізу, щоб бути в курсі останніх змін і краще конкурувати на ринку праці.