Перевірка документів, повістки та доставка до ТЦК: які повноваження з'явилися у поліції

Перевірка документів, повістки та доставка до ТЦК: які повноваження з'явилися у поліції

Голова Національної поліції України Іван Вигівський роз'яснив роль поліції в контексті мобілізації після набрання чинності Закону України № 3633-ІХ від 11 квітня 2024 року.

Зокрема, поліцейські разом із представниками ТЦК (територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки) інформують військовозобов'язаних, але самі повістки не вручають. Вони мають право вимагати військові документи у чоловіків віком 18-60 років.

Поліція працює за зверненнями ТЦК, в яких міститься інформація про особу. Під час перевірки документів обов'язковою є фото- та відеофіксація. За протиправні дії поліцейських передбачена відповідальність. Громадяни можуть повідомити про такі дії за номером 102, 112 або на "гарячі лінії".

У разі відсутності військово-облікового документа поліцейський документує цей факт і надсилає матеріали до ТЦК. Якщо є звернення ТЦК щодо особи, поліцейський має право на адмінзатримання та доставлення до ТЦК. При відсутності військово-облікового документа та документів, що посвідчують особу, можливе адмінзатримання до 3-х годин для встановлення особи.

Поліція уповноважена застосовувати заходи примусу (фізичну силу, спецзасоби) у разі злісної непокори законній вимозі поліцейського.

Поквартирні обходи законодавчо не передбачені, але поліція може вжити заходів для встановлення місцезнаходження особи в розшуку, її затримання та доставлення у відповідні органи. Кожна ситуація з'ясовується індивідуально з урахуванням обставин.

Нагадаємо, українцям відповіли, що буде, якщо не оновлювати дані в ТЦК та не сплачувати штрафи.

Читайте также: