Викриття дня: чиновники Укрзалізниці попалися на розкраданні майже 12 млн гривень

Викриття дня: чиновники Укрзалізниці попалися на розкраданні майже 12 млн гривень

Двох чиновникыв Урзалізниці та керівника приватної компанії підозрюють в розкраданні 11,8 млн гривень при закупівлі вугілля для опалення пасажирських вагонів.

Про це повідомляє НАБУ у четвер, 21 жовтня.

Зазначено, що ще в 2018 році один з філій Укрзалізниці провів публічні торги із закупівлі вугілля для опалення пасажирських вагонів. За даними слідства, керівник філії був главою тендерного комітету, він разом з керівником відділу, який ініціював закупівлю, діяв в інтересах конкретного постачальника. Вони нібито не допустили інші компанії до аукціону. Обрана компанія стала переможцем торгів і поставила вугілля за завищеними цінами на 11,8 млн гривень.

Згідно з висновком товарознавчої експертизи, ринкова ціна однієї тонни вугілля станом на дату укладення договорів склала 3 770 гривень, в той час як Укрзалізниця уклала договори за ціною 4 563 гривень.

Про підозрі повідомили заступнику керівника однієї з філій Укрзалізниці, керівнику відділу матеріально-технічного забезпечення і главі приватної компанії - переможця торгів.

Всім трьом інкримінують за статтею про привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем (ч. 5 ст.191 КК України). У разі доведення провини їм загрожує від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади до 3 років та з конфіскацією майна.

Читайте также: