2 мільярди доларів: хакери з КНДР вкрали багато криптовалюти у 2025 році
Хакери, що працюють на уряд Північної Кореї, вкрали понад $2 мільярди криптовалюти протягом 2025 року, встановивши новий антирекорд. Про це повідомляє компанія з аналізу блокчейну Elliptic, зазначаючи, що це найбільша річна сума в історії, причому до кінця року залишилося ще три місяці.
Скільки криптовалюти вкрали хакери КНДР за 8 років
За оцінками Elliptic, нова цифра базується на понад 30 злочинах, скоєних протягом цього року. Попередній рекорд було встановлено 2022 року, коли Північна Корея вкрала $1,35 мільярда. Загальна сума викраденої криптовалюти з 2017 року становить щонайменше $6 мільярдів, хоча реальна цифра може бути ще вищою.
"Фактична цифра може бути ще більшою. Атрибуція кібер-крадіжок Північній Кореї – це не точна наука", – йдеться в дослідженні компанії.
Аналітики знають про багато інших крадіжок, які мають ознаки діяльності КНДР, але не мають достатніх доказів для остаточного підтвердження. Інші випадки, ймовірно, залишаються незареєстрованими та невідомими.
Кого обкрадають хакери з КНДР
Elliptic зазначає, що основними цілями Північної Кореї залишаються криптобіржі, але хакери режиму також почали атакувати заможних приватних осіб, які володіють великими обсягами криптовалюти. Це не єдина зміна в тактиці північнокорейських кіберзлочинців.
Ключові зміни в методах північнокорейських хакерів у 2025 році
-
більшість атак здійснюється через соціальну інженерію, коли хакери обманюють або маніпулюють людьми для отримання доступу до криптовалюти;
-
це змінює підхід від попередніх атак, де експлуатувалися технічні вразливості криптоінфраструктури;
-
слабка ланка безпеки криптовалют дедалі більше зміщується від технічної до людського фактора.
Оцінки Elliptic узгоджуються з даними інших організацій. Минулого року Рада Безпеки ООН підрахувала, що між 2017 та 2023 роками північнокорейські хакери вкрали $3 мільярди криптовалюти. Додавши оцінки Elliptic за цей рік ($2 млрд) та минулорічні $742,8 мільйона, загальна сума наближається до $6 мільярдів.
Уряди Японії, Південної Кореї та США звинуватили північнокорейських хакерів у крадіжці понад $659 мільйонів у 2024 році, що приблизно збігається з цифрами Elliptic. ООН вважає, що режим Кім Чен Ина використовує вкрадену криптовалюту для фінансування своєї ядерної програми.
Рекордна крадіжка криптовалюти з біржі Bybit
Рекорд цього року сформувався переважно завдяки масштабній крадіжці понад $1,4 мільярда з криптобіржі Bybit. ФБР та кілька компаній з моніторингу блокчейну віднесли цю атаку до діяльності Північної Кореї. Це найбільший одиночний злочин в історії крипто-крадіжок.
Раніше ми писали, що понад 2000 солдатів КНДР загинули в Україні.
Читайте також

