29 травня: який сьогодні день, традиції та заборони

29 травня: який сьогодні день, традиції та заборони

Сьогодні, 29 травня, відзначають кілька важливих подій. Це Міжнародний день Евересту, Міжнародний день миротворців ООН та Всесвітній день видри. Також цей день відзначають віряни, вшановуючи пам'ять мучениці Феодосії.

Свято мучениці Феодосії

29 травня святий календар відзначає день пам'яті мучениці Феодосії, також відомої як діва Тірська. Ця свята жінка була мученицею і страждала під час гонінь на християн. Її історія пов'язана з п'ятирічним періодом гонінь.

Згідно з легендою, Феодосію кинули в море з каменем на шиї, але вона була врятована ангелами. Потім її віддали на поживу звірам, які не зачепили її, і врешті-решт їй відсікли голову. З її уст вилетіла голубка, яка сяяла яскравіше за золото і піднялася до небес. Феодосія також з'явилася своїм батькам у світлому одязі, з вінцем на голові та золотим хрестом у руці, показуючи їм свою славу.

Міжнародний день Евересту та миротворців ООН

29 травня відзначається Міжнародний день Евересту. Це свято присвячене першому успішному сходженню на гору Еверест, найвищу вершину світу. У цей день вшановуються сер Едмунд Гілларі з Нової Зеландії та шерпа Тензінг Норгей з Непалу, які стали першими людьми, що досягли вершини Евересту 29 травня 1953 року.

Також 29 травня відзначається Міжнародний день миротворців ООН. Цей день присвячений пам'яті миротворців, які віддали своє життя за мир та безпеку, а також визнанню важливості та внеску військових, поліцейських та цивільних осіб, які продовжують служити в миротворчих місіях по всьому світу.

Всесвітній день видри та прогноз погоди

29 травня також відзначається Всесвітній день видри. Це екологічне свято має на меті привернути увагу до важливості цих тварин для місцевих екосистем та підвищення обізнаності про загрози, з якими вони стикаються.

Прогноз погоди на 29 травня:

  • Київ: хмарно з проясненнями, без опадів, температура +20 вдень та +12 вночі;
  • Львів: сонячно, можливі хмари удень, без опадів, температура +19 вдень та +11 вночі;
  • Харків: хмарно з проясненнями, без опадів, температура +19 вдень та +12 вночі;
  • Одеса: сонячно, без опадів, температура +20 вдень та +15 вночі.

Читайте також: