UA RU EN

"Пасажири Києва" пропонують відновити тролейбуси й трамваї за рахунок метро

Тролейбус Києва. Фото: Пасажири Києва

У столиці обговорюють можливість часткового відновлення руху трамваїв і тролейбусів за рахунок збільшення інтервалів між поїздами метро. З такою ініціативою виступила громадська організація Пасажири Києва. Активісти вважають, що повна заміна електротранспорту автобусами вже вдруге з 2022 року продемонструвала свою неефективність. Про це пише телеграм-канал «Пасажири Києва».

За підрахунками організації, лише за останній тиждень пасажиропотік у наземному комунальному транспорті скоротився на 40%, а загалом по місту — приблизно на чверть. Водночас навіть додаткові 40 автобусних випусків не здатні компенсувати зупинку тролейбусів і трамваїв. Активісти звертають увагу, що контактна мережа й підстанції залишаються під напругою, адже електротранспорт регулярно виконує технічні рейси для очищення дротів від обледеніння.

Відновлення електротранспорту: аргументи громадськості

У громадській організації пропонують запустити окремі маршрути трамваїв і тролейбусів в обмеженому режимі. Для цього, на їхню думку, варто збільшити інтервали руху метро біля кінцевих станцій. Активісти наголошують, що підземка не покриває низку великих районів, де скорочення транспорту відчувається найгостріше.

Йдеться, зокрема, про такі райони міста:

  • Троєщину;

  • Воскресенку;

  • Борщагівку;

  • Відрадний;

  • Солом’янку;

  • Виноградар.

Робота транспорту в Києві: що відомо про ситуацію

У повідомленні також зазначають, що очікування метро на підземних станціях у мороз є комфортнішим, ніж перебування на зупинках наземного транспорту. Наразі журналісти звернулися по коментар до Київської міської державної адміністрації.

 

Раніше через складну ситуацію в енергосистемі Києва, спричинену масованими російськими атаками, рух електротранспорту тимчасово зупинили. На основних напрямках організували роботу дублюючих автобусних маршрутів, які курсують уздовж 30 тролейбусних і 10 трамвайних ліній на обох берегах міста. Термін повноцінного відновлення електротранспорту залежить від ремонту пошкодженої інфраструктури та стабілізації енергетичної ситуації.

Раніше ми писали, що у 2026 році в київському метрополітені діють нові правила доступу пасажирів, що включають суворі вимоги щодо електронних квитків та обмеження на перевезення багажу.