"Азовсталь" Ахметова виграла спір з податковою на 323 мільйони

Донецький окружний адмінсуд 7 квітня задовольнив позов ПрАТ "Металургійний комбінат "Азовсталь" до Східного міжрегіонального управлінні ДПС по роботі з великими платниками податків та скасував податкове повідомлення-рішення, яким зменшено суму бюджетного відшкодування з ПДВ на 215,7 млн ​​грн і нараховано штрафну санкцію в розмірі 107,8 млн грн.

Один з епізодів претензій податківців до "Азовсталі" стосувався можливого заниження бази оподаткування операцій з поставки продукції на території України за цінами нижче її собівартості, в результаті чого було занижено ПДВ на 94,85 млн грн, повідомляє видання INKORR.com

Йшлося про операції "Азовсталі" з юридично пов'язаними контрагентами-покупцями. Відзначається, що "Азовсталь" не заперечувала факту юридичної пов'язаності з ними.

Разом з тим, Донецький окружний адмінсуд звернув увагу, що податковий орган "не проводив порівняльного аналізу цін при реалізації ПрАТ" МК "Азовсталь" продукції власного виробництва, а тільки виходив із собівартості такої продукції".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  "Приватбанк" просить Верховний суд розморозити справу про націоналізацію банку

Суд зазначив, що "не вважає однозначним" висновок податківців, що економічно обґрунтованою звичайною ціною у підприємств-виробників є фактична собівартість.

Суд уточнив, що до чинників ціноутворення, крім рівня витрат, пов'язаних з виробництвом товару, належать рівень попиту на продукцію, кон'юнктура ринку, платоспроможність покупця, обсяги виробництва і складські запаси продавця і інші умови, які об'єктивно впливають на формування ціни.

Меткомбінат "Азовсталь" входить до групи "Метінвест" Ріната Ахметова і Вадима Новінського. Раніше і інші пов'язані з ними підприємства (в т.ч. гірничо-збагачувальні комбінати, металургійні і коксохімічні заводи) виграли ряд судових суперечок з податківцями.